szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Uniós összevetésben a legnagyobb visszaesés Máltán volt, utánuk jön Horvátország, Spanyolország és Görögország.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Mintegy 8 százalékkal csökkent a háztartások fogyasztása 2020-ban az Európai Unióban. Ez a legnagyobb éves csökkenés, amelyet eddig regisztráltak – közölte az Eurostat.

Az EU statisztikai hivatala szerint a csökkenés a koronavírus-járvány hatásainak tudható be, ugyanis a társadalmi távolságtartást előíró intézkedések, a személyek mozgására és a nem létfontosságú gazdasági tevékenységekre vonatkozó kormányzati korlátozások súlyosan befolyásolták a háztartások kiadásait.

Eurostat

A 2019-es és 2020-as éveket összehasonlítva a legnagyobb csökkenést Máltán regisztrálták (mintegy –22 százalék), őket Horvátország, Spanyolország és Görögország követi, mindhárom ország –16 százalék körüli értékkel.

A legkisebb csökkenést Szlovákiában és Dániában (–2 százalékos), illetve Litvániában és Lengyelországban (–3 százalékos) mérték. Magyarországon az Eurostat szerint –4,6 százalékkal lett alacsonyabb a háztartások fogyasztása.

A magyar háztartások tizedében egy emberre bruttó 46 ezer forint jut havonta

Elkészítette a KSH a magyar háztartások 2020-as életszínvonaláról szóló kiadványát. Ebből kiderül: nyolc év csökkenés után újra nőtt a szegénységben vagy társadalmi kirekesztettség veszélyében élők száma, 1 millió 752 ezer főre. Öt gyerekből egy veszélyeztetett, a gyerekes háztartások jóval szegényebbek az átlagnál, a legdurvábban pedig a romák helyzete romlott, pedig már a válság előtt is nagyon rossz volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bank360 Gazdaság

Januártól 1,5 százalékkal drágulhatnak a fogyasztási hitelek

A jelenlegi 24,6 százalékról 26,1 százalékra nő januártól a személyi kölcsönök thm maximuma, a folyószámlahitelek és hitelkártyák hiteldíjmutatója pedig akár 40 százalék fölé is kúszhat az újévben. Mindennek az oka a jegybanki alapkamat közel fél éve tartó emelkedése. A Bank360.hu elemzői összefoglalták, mire számíthatnak az igénylők 2022-ben, ha kis összegű kölcsönt vennének fel.