szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Közel nyolc éve nem volt ennyire drága az olaj.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Egyetlen nap alatt 5,8 százalékkal nőtt a kőolaj világpiaci ára, egy hordó, vagyis 159 liter Brent olaj most 110 dollárba kerül.

A drágulást az is csak lassítani tudta, megállítani nem, hogy az amerikai kormány és 30 velük szövetséges állam összesen 60 millió hordó olajat szabadít fel a tartalékokból.

Ilyen drága a világpiacon utoljára 2014 júliusában volt az olaj.

Az ukrajnai háborúról szóló percről percre tudósításunk ide kattintva érhető el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Csütörtök reggel tárgyalhat az orosz és az ukrán küldöttség - percről percre az ukrajnai háborúról

Könnyebben megteremthetik az oroszok a kapcsolatot a Krím és az Ukrajnában harcoló katonáik között, ha sikerül Mariupolt elfoglalniuk, valószínű, hogy most közelebb kerültek ehhez a céljukhoz. Harkovot és a Kijev melletti városokat is támadták, Herszont állításuk el is foglalták. Joe Biden amerikai elnök évértékelő beszédében közölte, Putyin nagy árat fog fizetni Ukrajna megtámadásáért. Percről percre tudósításunk a háborúról.