szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szerintük nem működnek, és jogalapjuk sincsen.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Kína nem csatlakozik a Nyugat által elrendelt szankciókhoz – jelentette be a kínai bankfelügyelet, amely azt is közölte: arra számítanak, hogy a korlátozó intézkedések hatása csak korlátozott lesz az országukra.

A hírről beszámoló Reuters hírügynökség emlékeztetett, hogy Kína nem ítélte el Ukrajna orosz megtámadását, és jelentések szerint kritizálta, és illegálisnak nevezte az egyoldalú szankciókat.

„Ami a pénzügyi szankciókat illeti, nem értünk egyet velük. Különösen nem az unilaterálisan bevezetettekkel, mert nem működnek jól, és jogi alapjuk sincsen” – mondta Kuo Su-csing, a Kínai Bank- és Biztosítási Szabályozó Bizottság vezetője. – „Mi nem vállunk részt ilyenekben. Fenntartjuk a normális gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokat az érintett felekkel.”

Kína és Oroszország egyre közelebbi kapcsolatba került az elmúlt években. A két ország közötti kereskedelem tavaly 35,9 százalékkal, 146,9 milliárd dollárra nőtt, ami rekordot jelent.

Az orosz-ukrán háborúról minden fontos hírt megtalál itt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!