szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Előfordult ugyanis, hogy több tonnával vettek emberek ételt, ami végül a feketepiacon kötött ki.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Több orosz üzlet is korlátozza az alapvető élelmiszerekből megvásárolható mennyiségét – írja a The Moscow Times. Az orosz kormány közlése szerint ezzel egyrészt a megfizethető árakat igyekeznek fenntartani, másrészt a feketepiaci spekulációnak igyekeznek elejét venni.

Az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium hétvégi közlése szerint ugyanis voltak, akik a saját szükségleteiknél lényegesen nagyobb mennyiségben, olykor tonnaszámra vettek élelmiszert, vélhetően azért, hogy továbbértékesítsék.

A tárca szerint a kiskereskedők szakmai szervezete kérte, hogy a boltok korlátozhassák a magánembereknek eladott élelmiszer-mennyiséget, amire rá is bólintottak.

Oroszországban számos alapélelmiszer hatósági áras, köztük a kenyér, rizs, liszt, tojás, illetve egyes hús- és tejtermékek. A háború ellen hozott szankciók súlyosan érintették az orosz gazdaságot és a nyugati cégek sorra vonulnak ki az országból.

A háború minden fontos eseményéről olvashat percről percre tudósításunkban.

(Nyitóképünk illusztráció.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván hvg360

Mitől fájhat igazán egy gazdasági szankciósorozat?

Padlóra lehet-e küldeni egy ország gazdaságát pénzügyi szankciókkal? A háborús hírek mellett ezt a kérdést figyeli ezekben a napokban mindenki – az Ukrajnát megtámadó Oroszországra katonailag nehéz lenne akkora csapást mérni egyetlen nap alatt, mint amekkora károkat a gazdaságuk számára okoztak a nyugati büntetések. A közgazdasági elméleteket bemutató sorozatunkban is muszáj most a harcokról és az azokra adott gazdasági válaszról írni: mennyire lehet hatékony Oroszországgal szemben a szankció?