szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A magyar olajtársaság adózás előtti eredménye közel a duplája 2021 második negyedévének.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

483,7 milliárd forint újrabeszerzési árakkal becsült, „tiszta” EBITDA-t (kamatok, adózás és értékcsökkentési leírás előtti eredményt) és 372,8 milliárd újrabeszerzési árakkal becsült „tiszta” üzleti eredményt ért el a Mol-csoport a társaság péntek éjjeli közleménye szerint.

A Mol nettó árbevétele a konszolidált, nem auditált kimutatás alapján eléri a 2491 milliárd forintot, míg tavaly ugyanekkor ennél lényegesen kevesebb, „csupán” 1421,6 milliárd forint, az előző negyedévben pedig 19 33,4 milliárd forint volt.

A tiszta EBITDA a tavalyi azonos időszakban 246,8 milliárd forint, az előző negyedévben 271,7 milliárd forint volt, a növekedés tehát éves és negyedéves összevetésben is majdnem kétszeres. A tiszta üzleti eredmény egy éve meghaladta a 132 milliárd forintot, az előző negyedévben megközelítette a 168 milliárd forintot.

Az elemzők korábban is 500 milliárd forint körüli EBITDA-val számoltak, elsősorban azért, mert a Mol a második negyedévben is viszonylag kedvező áron vásárolhatott olajat az oroszoktól, a nemrégiben részlegesen kivezetett benzinárstop pedig – az alacsony árak miatt – nagyon magasan tartotta a magyar üzemanyagfogyasztást.

A Mol azonban a közleményben azt írta, a Fogyasztói Szolgáltatások EBITDA-ja csökkent, ráadásul annyira, hogy egy év alatt közel az egynegyedére esett vissza: szerintük 16,6 milliárd forintos eredmény a benzinárstop és a magyarországi kiskereskedelmi adó következménye.

A társaság féléves összesítésben is jól teljesített. Az első hat hónapban a tiszta EBITDA elérte a 755,4 milliárd forintot, míg tavaly ugyanekkor 428,7 milliárd forint volt. A tiszta üzleti eredmény 200,1 milliárd forintról 540,5 milliárd forintra nőtt éves összevetésben

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!