Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Most árazzák be, hogy a pénteki tőzsdezárás után a Standard & Poor’s negatívra változtatta a magyar hitelkilátásokat.
Nagyot esett a forint, ahogy megindult a hétfő reggeli kereskedés: míg kora reggel 391,6 forintba került egy euró, 11 előtt pár perccel már 397,5 -nél járt az árfolyam. Eközben a lengyel zloty és a cseh korona csak minimálisan gyengült az euróhoz képest, vagyis ezúttal nem lehet azt mondani, hogy regionális hatások állnának a forintgyengülés mögött.
Az is viszonylag egyértelműnek tűnik, hogy mi az esés oka: még péntek késő este, a tőzsdei kereskedés befejezése után érkezett a hír, hogy a Standard & Poor’s az addigi stabilról negatívra rontotta Magyarország hitelkilátásait. Ez nem leminősítést jelentett, de így is rossz fejlemény, általában ez szokott a leminősítés egyik előjele lenni. A hitelminősítő szerint növekvő kockázatok övezik az ország növekedési kilátásait és szűkítik a kormány mozgásterét. Mint írták, az EU-források elapadása, a gázellátás fennakadásai, az ár-bér spirál létrejötte, a forintárfolyam nagy ingadozásai és az állam finanszírozásának drágulása jelentenek kockázatot a magyar gazdaság számára.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Értékes ingatlanokat készül eladni az állam; elkészült az EU új költségvetésének terve; megtaláltuk, hogyan jutott el két nap alatt hatmilliárd forint a Kelenföldi Erőműből az olaszországi villát megvásárló céghez. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke szerint a kormánynak csak kósza ötletei vannak.