Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kormányülésről tett ki képet a miniszterelnök, egyben ki is jelölte, kire kell haragudni a benzinár megugrása után.
Olyan nincs, hogy valamiért a kormány legyen a hibás. Ha az ármaximálással sikerül elérniük azt, hogy szinte senki ne akarjon behozni üzemanyagot Magyarországra, cserébe viszont kitörjön a pánikvásárlás, akkor is ki kell jelölni egy felelőst. Orbán Viktor miniszterelnök pedig meg is tette: a Facebookon arról írt, hogy
Az elmúlt napokban a brüsszeli kőolajszankciók hatályba léptek, bekövetkezett az, amitől tartottunk. Mostantól szankciós benzinárak vannak érvényben egész Európában.”
Hogy ez az állítás miért minimum nagyon erős csúsztatás, azt már alaposan elemeztük, még akkor, amikor csak lehetőségként volt szó az ársapka megszüntetéséről. De a közéleti podcastunkban is körbejártuk a témát – pontosabban körbeautóztuk, addig beszélgettünk ugyanis a gazdaság helyzetéről egy autóban ülve, amíg nem tudtunk tankolni.
Benzinhajsza az árstop utolsó napján: a teljes magyar gazdaságot megfejtettük, mire tankolni tudtunk - videó
Kemény fába vágtuk fejszénket közéleti podcastunk legfrissebb epizódjában: autóba helyezett stúdiónkban addig beszélgettünk az árstopokról és általában a gazdasági helyzetről, amíg sikerült tankolnunk. Az adás kis szerencsével tíz perc, nagy balszerencsével több óra is lehetett volna, végül bő egy óra alatt, Budáról indulva Pest másik oldalán tudtunk 95-ös benzint szerezni.
Orbán azt is hozzátette: a benzináron keletkező extraprofitot a rezsivédelmi alapba irányítják. Ebben váratlan fordulat nincsen, már a különadók tavaszi meghirdetésekor ez volt a szabály. A különadót a Brent és az orosz olaj árának különbözete alapján számolják ki, a kulcsa előbb 25 százalékos volt, majd augusztustól 40 százalékosra felemelték. Az energiaszektorból nagyjából 300 milliárd forint többletbevételre számítanak, ennek a döntő részét a Mol fizeti. Mivel az orosz olajat sokan már nem akarják venni, az Ural ára jóval a Brenté alatt van, a Mol finomítói marzsa pedig még tovább nőhet most, hogy el lehet adni a piaci áron is. Azaz amikor a miniszterelnök azzal áll elő, hogy az extraprofitból majd be kell fizetni a költségvetésbe, akkor újdonságot nem árul el, de legalább megpróbál az EU mellett a Molra is áttolni valamennyit a felelősségből, és megmutatni, hogy a kormány, amely tönkreverte az energiaszektort, most milyen kedvesen megmenti a népet.
Változást az hozhat, ha bejön, amit az Index prognosztizál: a portál úgy tudja, a kormányülésen arról is dönthetnek, hogy drasztikusan felemelik még a mostani 40 százalékról az olajcégek különadóját.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.