Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Százmilliós értékben csempészik a hagymát a Fülöp-szigetekre, miután a tájfunok letarolták a helyi termést, és az egekbe szökött az ára.
Valószínűleg a világ legdrágább hagymája lett a Fülöp-szigeteki – panaszkodnak az ázsiai országban. A CNN cikke szerint egy kiló hagyma most nagyjából 600 pesóba, azaz mintegy 4100 forintba kerül, ez már több, mint a napi minimálbér. A drágulást főleg az okozta, hogy tavaly tájfunok pusztították el a termés nagy részét. Így aztán 14 évi csúcsra ugrott az infláció, az meg már más kérdés, hogy mi mennyire örülnénk az ő 8,1 százalékos adatuknak.
Így pedig elkezdték tömegesen csempészni a hagymát az országba. December 23-án például a vámosok egy ruhaszállítmány közé rejtve találtak átszámítva 115 millió forintnak megfelelő árú hagymát, két nappal korábban pedig édességes dobozban bukkantak rá 135 millió forintnyi vöröshagymára.
Ferdinand Marcos elnök már közölte is: a lefoglalt csempészárut felhasználják arra, hogy csökkentsék a kínálati zavart.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.