Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az Igazságügyi Minisztérium is csatlakozott a KiberPajzs progamhoz.

A digitalizációs folyamatok felgyorsulásával a bűnözők is egyre nagyobb mértékben az online térben követnek el pénzügyi csalásokat, ennek kivédésére indították tavaly novemberben a bankszektor és a nyomozóhatóságok szereplői a KiberPajzs nevű programot. Márciusban a kormány részéről az Igazságügyi Minisztérium is csatlakozott a kezdeményezéshez, Répássy Róbert miniszterhelyettes szerint azért, mert a tárca tevékenysége a fogyasztóvédelem és az áldozatsegítés területén is kapcsolódik a kiberbiztonsághoz – derül ki a Magyar Nemzeti Bank közleményéből.

Mint írják, bár a visszaélési adatok kedvezőek, még így is minden nap egy magyar család válik a pénzügyi csalók áldozatává, ami során akár évtizedek megtakarítását veszítik el másodpercek alatt. Hozzáteszik, leggyakrabban bankok nevében elkövetett telefonos csalásokkal, adathalász üzenetekkel, valamint fiktív kecsegtető ajánlatokkal tévesztik meg az óvatlan felhasználókat.

A Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Bankszövetség, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat – Nemzeti Kibervédelmi Intézet, az Országos Rendőr-főkapitányság és az Igazságügyi Minisztérium által jegyzett KiberPajzs programot azért hozták létre, mert a banki csalásmegelőzési rendszerek és a szakemberek munkája csak akkor tud védelmet nyújtani, ha az ügyfél is körültekintő és kellően óvatos.

Ezért figyelmeztetnek, hogy ne adjuk meg a legérzékenyebb banki azonosítóinkat és jelszavainkat senkinek, mindig körültekintően olvassuk el és ellenőrizzük az sms-ek és e-mail-ek tartalmát mielőtt az abban szereplő hivatkozásokra vagy csatolmányokra kattintunk és ne dőljünk be a kecsegtető ajánlatoknak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!