szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Mikó István érdekeltségébe tartozó Pannoncorp kötelezettségei ugyanolyan mértékben nőttek, mint a bevételei.

Csődvédelmet kért a Pannoncorp Workout Csődtanácsadó és Válságmenedzselő Kft., aminek alapítója az a Mikó István, aki 2021-ben egy „zsoldoscsapat” élén akarta elfoglalni a Dunaferr vállalat területét, és akinek neve korábban a Borkai-ügyben is előkerült – számolt be a 24.hu.

A 2010 óta működő vállalat a 2020-as és 2021-es évet is 50-70 százalékos nyereségrátával zárta, három éve 466 millió, tavalyelőtt pedig 607 millió forint árbevételt ért el, és 303 millió, illetve 286 millió forint volt az adózott eredmény. Bár 2021 óta már nem Mikó a Pannoncorp ügyvezetője, hanem egy Bakó Tamás nevű üzletember, a vállalat tulajdonosaként feltüntetett, Egyesült Királyságban bejegyzett Business Strategy Development Ltd. cégnek továbbra is Mikó az egyik igazgatója.

Bakó Tamás a csődeljárás okairól azt mondta a 24.hu-nak, hogy hatósági eljárások indultak, melyek most is folyamatban vannak, és ezek lezárásáig nem áll módjában tájékoztatást adni, de ennél több részletet nem árult el. Mint a lap írja, a Pannoncorp mérlege 2021 végén 694 millió forint összes tartozást mutatott ki, és ez valamivel több volt, mint az egész éves bevétel, vagyis a vállalat kötelezettségei ugyanolyan sebesen nőttek, mint a bevételei. Bakó hozzátette, a cég eleget tett a csődtörvényben foglalt kötelezettségeinek, így a törvényben rendelkezésre álló határidőn belül minden érintett jelezheti igényét, és az arra jogosultak részére megadják a szükséges tájékoztatásokat a kirendelt vagyonfelügyelő közreműködésével.

Mikó István elmondta, a jelenlegi állás alapján a társaságnak három bejelentett, nem vitatott hitelezője van – ezek közül az egyik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal –, és egy vitatott követelést is bejelentettek, így szerinte reális lehetőség van a csődegyezség létrehozására. Hozzátette, reméli, hogy a csődeljárás a társaság fennmaradásával, működőképességének megtartásával fejeződik be.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!