szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mikola Szolszkij hangsúlyozta, hogy a tárgyalásokat folytatni kell az ukrán mezőgazdasági termékek exportjával kapcsolatban.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Online megbeszélést tartott Nagy István agrárminiszter ukrán kollégájával, Mikola Szolszkijjal vasárnap, azt követően, hogy a magyar kormány – a lengyelhez hasonlóan – átmeneti jelleggel megtiltotta az Ukrajnából származó vagy onnan érkező gabona és olajosmagvak, valamint több más mezőgazdasági termék Magyarországra történő importálását. A felek ezt a helyzetet vitatták meg.

Az ukrán tárca közlése szerint Szolszkij azt hangsúlyozta, hogy folytatni kell a tárgyalásokat az ukrán mezőgazdasági termékek exportjáról szóló megállapodások megkötése érdekében, valamint, hogy az egyoldalú döntések elfogadhatatlanok.

Európai Bizottság: elfogadhatatlan a magyar és a lengyel importtilalom az ukrán gabonára

Nagy István a közlemény szerint biztosított arról, hogy az ukrán mezőgazdasági termékek tranzitja folytatódni fog.

A felek abban állapodtak meg, hogy konzultálni fognak a kérdésről, és a közeljövőben ismét találkoznak.

Az egyeztetésről a magyar agrártárca egyelőre nem adott ki közleményt, Nagy István azonban közzétett egy fotót a közösségi oldalán az online találkozóról.

Ehhez annyit írt: „Soron kívüli egyeztetés Mikola Szolszkij ukrán agrárminiszterrel a Magyarország által bevezetett import korlátozó intézkedésekről.”

A szlovákok is az ukrán gabona behozatalának betiltására készülhetnek

A magyar, a lengyel, a szlovák, a román miniszterelnök, valamint a bolgár elnök Brüsszelhez fordultak, hogy az a nagy mennyiségű ukrán import miatt rossz helyzetbe került gazdákat megsegítse.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!