szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Arról nem tudni semmit, hogy hosszú távon a banknak mi a terve az épülettel.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Ugyan Magyarországról az Egyesült Államok tavasszal bevezetett közvetlen szankcióinak hatására kivonult a Nemzetközi Beruházási Bank, de az Mfor azt írja, hogy a székházukként funkcionáló Lánchíd Palotát megtartják. A portál az intézménynek feltett kérdésére kapta azt a választ, hogy

a Lánchíd Palota jogilag a bank tulajdona maradt.

Viszont a személyzet, a bank menedzsmentje és alkalmazottai már áttelepültek időközben Moszkvába.

Az Mfor azt írja, hogy az épületből a bank már kiköltözött, csupán a Valton biztonsági őrei vigyáznak rá. Civilként kizárólag a beléptető kapuig lehet eljutni. Arról viszont nem tudni semmit, hogy hosszú távon a kémbanknak mi a terve az épülettel.

A Nemzetközi Beruházási Bank, valamint annak több vezetője, köztük a magyar Laszlóczki Imre ellen április 12-én vezetett be szankciókat az Egyesült Államok azért, mert szerintük az orosz alapítású, de a szankciókig magyar székhelyű bank Oroszország Ukrajna elleni háborúját támogatja. A bankból a szankciók bejelentése utáni napon Magyarország is kiszállt, arról azonban már szűk másfél hónappal az amerikai nagykövet bejelentése előtt írt a hvg360, hogy az intézmény kritikus állapotba került.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!