Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Egyetlen darabot sem sikerült azóta eladni belőlük.
Évekig tartó pereskedést követően a Transparency International végre megkapta a Belügyminisztériumtól azokat az iratokat, amelyek igazolják, hogy a kormány által 2020-ban több mint 300 milliárd forintért vételezett 17 ezer lélegeztetőgépből azóta sem sikerült értékesíteni egy darabot sem, lényegében raktárakban porosodnak a megvásárlásuk óta.
A szervezet közleményében arról is beszámolt, hogy a lélegeztetőgépek jövője sem túl rózsás ebből a szempontból, mivel az egészségügyi készletekért felelős kormányszerv, a BM alá tartozó Országos Kórházi Főigazgatóság később sem tervezi egyetlen lélegeztetőkészülék értékesítését sem.
Mint korábban mi is megírtuk, a lélegeztetőgép-biznisz néven elhíresült ügy a Covid-járvány első, 2020-as kitörését követően kezdődött, amikor a magyar kormány nagy mennyiségben és mint utóbb kiderült, fölöslegesen vásárolt be lélegeztetőgépekből, az ügyletet pedig egy szövevényes céghálózat közvetítésével boltolták le.
A történetben megjelentek aztán offshore cégek, kamuszámlák, miközben eltűnt sok milliárdnyi közpénz, majd tavaly decemberben a bizniszt lebonyolító vállalat anyacégét is elkezdték felszámolni. Később pedig az is kiderült, hogy a Külügyminisztérium a beszerzés után alig 20 hónappal már meg is semmisítette a vonatkozó dokumentumok egy részét.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.