Több száz nyugágyon álltak bosszút a turizmus ellen tiltakozók a Kanári-szigeteken

A rongálással több mint 2 millió forintos kárt okoztak.

  • HVG HVG
Több száz nyugágyon álltak bosszút a turizmus ellen tiltakozók a Kanári-szigeteken

Decemberben is folytatódott a turizmus elleni tiltakozás a Spanyolországhoz tartozó Kanári-szigeteken: a tiltakozók két strandon összesen 236 nyugágyat rongáltak meg és graffitiztek össze a tenerifei tengerparton, hogy kifejezzék ellenérzéseiket a várost elöntő és a helyiek életét ellehetetlenítő turistaáradattal szemben – számolt be az Euronews. Az ágyakra többek között olyan feliratokat fújtak, hogy „A Kanári-szigetek megvédi magát”, valamint „A Kanári-szigetek nem eladó”.

A nyugágyrongálók két népszerű strandon, Los Cristianoson estek neki a fekhelyeknek, a Las Vistas nevű partszakaszon 100, az El Camisonon pedig 136 napozóágyban tettek kárt. A rongálásról videót is közzétettek az Instagramon, amelyen zsebkéssel vágnak jókora lyukat az egyik nyugágyba.

A helyi sajtó szerint mintegy 5 ezer euró (több mint 2 millió forint) kárt okoztak a rongálással. Fátima Lemes polgármester közölte, hogy elítélik a vandalizmus minden formáját, és arra kérte az embereket, hogy segítsenek azonosítani az elkövetőket.

Spanyolországban az elmúlt hónapokban felerősödtek a turizmusellenes tiltakozások, az egyik legnépszerűbb nyaralóhelynek számító Kanári-szigeteken áprilisban több tízezren tüntettek a fenntarthatatlan turizmus ellen, de októberben is a napozók közvetlen közelében tüntetett a több ezer fős tömeg.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.