Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Elon Muskról és J. D. Vance-ről lesújtó a válaszadók véleménye.
Egyáltalán nincsenek elragadtatva az amerikaiak attól, ahogy Donald Trump a gazdaságot kezeli, derül ki a CNN által készíttetett felmérésből.
Miközben a piacok és a befektetők is aggodalommal viszonyulnak az amerikai elnök kereskedelempolitikájához, a közvélemény többsége, 56 százalék elutasítja Trump gazdasági intézkedéseit. Ez rosszabb arány, mint amit első elnöksége alatt bármikor mértek a közvélemény-kutatók. Ugyanakkor az amerikaiak 51 százaléka egyetért azzal a szigorral, amivel Trump a bevándorláshoz viszonyul – ez felülmúlja első elnökségének megítélését ebben a kérdésben.
48-48 százaléknyian vannak, akik szerint elfogadható, ahogy Trump a szövetségi költségvetést kezeli, illetve a szövetségi kormányzatot irányítja. Az elnök egészségügyet érintő intézkedéseivel 43, külpolitikájával 42, az általa kivetett vámokkal 39 százalék ért egyet.
45 százaléknyian vannak azok, akik összességében támogatják Trumpot, és 54 százaléknyian, akik elutasítják, de csak 35 százalék gondolja, hogy jól mennek a dolgok az Egyesült Államokban.
Az amerikaiak elsöprő többsége, 86 százalék szerint Trump teljesen máshogyan viszonyul az elnöki hatalomhoz, mint elődei – 49 százalék szerint negatív, 37 százalék szerint pozitív értelemben.
A felmérés azt is vizsgálta, hogy mit tartanak legfontosabb ügynek az amerikaiak: 42 százalék a gazdaságot, 19 százalék a demokrácia állapotát, 14 százalék a szövetségi kormány működését, 12 százalék a bevándorlást, 6 százalék az egészségügyet, 3 százalék a külpolitikát, 2 százalék pedig a klímaváltozást jelölte meg.
50 százaléknyian tartják Trumpot képesnek arra, hogy véghez vigye azt a változást, amire az Egyesült Államoknak szüksége van, és 49 százaléknyian gondolják róla, hogy képes hatékonyan irányítani a kormányt. 51 százalék szerint az elnöknek megvannak a kellő fizikai és szellemi képességei a hatékony kormányzáshoz, 46 százalék szerint alkalmas a világ vezetésére, és 38 százalék szerint tartja tiszteletben a jogállamot.
Az elnök fő szövetségesei közül Elon Muskról csak az amerikaiak 35 százalékának van pozitív véleménye, 53 százalék rossz szemmel nézi a milliárdos ténykedését. J. D. Vance alelnökről 33 százalék nyilatkozott kedvezően, 44 százalék negatívan. A fennmaradó válaszadóknak nincs véleménye róluk. Az amerikaiak mintegy kétharmada szerint Musknak sem megfelelő tapasztalata, sem ítélőképessége nincs ahhoz, hogy változtasson a kormány működésén.
Az amerikaiak 62 százaléka attól tart, hogy a kormányzati átalakítások túl messzire mennek, és fontos programokat állíthatnak le. 37 százalék viszont attól tart, hogy a leépítések nem elégségesek a kormányzati visszaélések és a pazarlás megállításához.
40 százaléknyian gondolják az amerikai elnökről azt, hogy törődik a hozzájuk hasonló emberekkel, és 34 százaléknyian, hogy képes egyesíteni az országot. Az amerikai felnőttek 59 százaléka túl szélsőségesnek látja Trump nézeteit és politikáját.
A felméréshez szükséges adatfelvétel március 6-9. között zajlott, 1206 fős mintán. A hibahatár 3,3 százalékpont.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.