Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Ha más termékek árát emelik a kereskedők, az NGM lépni fog, de a beszállítóknak is üzent: ne merészeljenek árat emelni!
A nemzetgazdasági miniszter egy kedd reggeli sajtótájékoztatón elmondta: az intézkedés hatálya alá 30 termékkör 1000 terméke tartozik, és 760 termék esetében tapasztaltak árcsökkenést, átlagosan 16 százalékos mértékben, de ez „tovább növekedhet” – írja a Portfolio.
Az átlagos árcsökkenés nagyobb a kormány várakozásainál, ami előzetesen 10 százalékos csökkenésre számított, Nagy Márton szerint ráadásul még nem fejeződtek be az átárazások, így a 16 százalékos mérték akár még növekedhet is.
A 760 olcsóbbá váló terméken kívül 160-nál nem mértek változást, ami azt jelentheti, hogy ezeken az árrés eleve nem érte el a 10 százalékot, 70 terméknél viszont kismértékű áremelkedést láttak, és ez alapján vizsgálatot indított a tárca – írja a lap. Nagy szerint a háttérben vagy adathiba áll, vagy a múlt csütörtöki bázisadatok felvételekor épp akciós árak voltak érvényben a termékekre.
A tejtermékeknél (joghurt, tejföl, tej, túró) 50 százalék fölötti csökkenést regisztrált az NGM (a HVG hétfői felmérése ilyen árejtéssel viszont nem találkozott).
„Azt kérjük a beszállítókkal való tárgyalásainkon, hogy mostantól ne emeljenek árat. Ha ezt nem teszik meg, akkor esetükben is beavatkozik a kormány” – mondta baljósan Nagy Márton. A vonatkozó rendelet jelen szövege alapján az ostor egyértelműen a kereskedőkön csattan, akik tiltott forgalmazói magatartást követnek el, ha az előnyükre módosítják a beszállítói szerződéseket.
Nagy Márton szerint a minisztérium hétfőn már egyeztetett a kiskerláncokkal, ez alapján „megértették az üzenetet, betartják a szabályokat”. Ettől függetlenül a kormány gondolkodik a 30 termékkör kiszélesítésén, de még korai erről beszélni, várják az első tartós tapasztalatokat.
Egyelőre nem látnak átárazást az érintett termékkörökön kívül, azonban a minisztérium „lépni fog”, ha a boltok megpróbálkoznak a keresztáremeléssel.
Hozzátette: a fogyasztóknak nem érdemes készletezniük, mert nem okoz számukra korlátot a boltok azon döntése, ha mennyiségi korlátot vezetnek be. Ez ugyanis nem a fogyasztók ellen van, hanem más kereskedelmi egységekkel szembeni lépés – tette hozzá. Ilyen döntést hozott egyébként hétfőn a SPAR és a Tesco, míg a Lidlben nem lehet áfás számlára árrésstopos termékeket venni.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
Személyes profiljára posztolt erős véleményt.
Az OTP jól teljesít, de ez nem Magyarországnak köszönhető.