Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Népszava számítása szerint majdnem 30 forinttal volt drágább az orosz gáz magyarországi átlagára, mint az uniós átlagár.
Jelentősen drágábban adta Oroszország Magyarországnak a gázt márciusban, mint az EU-s átlag, számította ki a Népszava az Eurostat adatai alapján.
A lap szerint az orosz gáz uniós átlagára a légnemű és a cseppfolyós szállítmányok árát is beleértve 155 forint/köbméter volt, míg Moszkva nekünk 182 forint/köbméteres átlagáron szállított.
Az EU-tagok közül Oroszország Litvániának, Spanyolországnak, Görögországnak, Belgiumnak, Hollandiának, Franciaországnak és Észtországnak is olcsóbban szállított, mint Magyarországnak.
Márciusban az EU statisztikai hivatala 43 vezetékes és 55 hajós (LNG) gázvásárlási ügyletet tartott nyilván, a tagállamok 9,5 milliárd köbmétert vásároltak vezetéken, 15 milliárdot tengeren, előbbit összesen 3,9, utóbbit pedig 5,9 milliárd euróért. Az LNG átlagára köbméterenként 164, a vezetékesé 159 forint per köbméter volt.
Oroszország 3 milliárd köbméterért 1,2 milliárd eurót számlázott. Franciaország 1,1 milliárd köbmétert vásárolt az oroszoktól, Magyarország a második legnagyobb kuncsaftként 545 millió köbmétert (egyéb forrásokból még 285 millió köbmétert).
A Népszava ugyanakkor úgy számolt, a harmadik hónapban a Magyarország által vásárolt orosz gáz ára – bár 4 százalékot emelkedett – 3 százalékkal az irányadó holland gáztőzsde ára alatt maradt. A lap szerint ezzel most 3,4 milliárd forintot spóroltunk, de a 15 éves gázszerződés 2021-es megkötése óta így is 257 milliárdra tehető a veszteség, amely az oroszgáz-vásárlások miatt keletkezett.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Gyakorlatilag azonban elhárult az akadály az augusztus 6-i eskütétel elől, bár vad ötletek is felbukkantak a halasztásra.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.