Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Esetleg, ha valaki kifizeti helyettünk az évi 2 milliárd eurós különbséget. A miniszter arról is beszélt egy interjúban, hogy miért került az ő minisztériumához Rogán Antal több feladatköre.
Magyarország elleni támadásként értékeli az orosz energiafüggőség további csökkenését célzó REPowerEU-tervezetet Lantos Csaba energiaügyi miniszter. A miniszter az Indexnek adott interjút, amiben arról beszélt, hogy a tervezett lépés korlátozza a tagállamok energiapolitikai szuverenitását, és drága alternatívák beszerzésére kényszeríti az országot.
A miniszter szerint az ország ellátásának kulcseleme a négy éve 15 évre megkötött hosszú távú gázszerződés, aminek keretein belül Oroszországtól évi 4,5 milliárd köbméternyi gáz vásárolunk, szerinte kedvező áron. Ha ezt az uniós követelményeknek megfelelően felmondanánk, akkor kártérítést követelhetnének az oroszok.
Az uniós tervezet lényege, hogy ne lehessen orosz gázszállítókkal új szerződéseket kötni, a meglévő rövid távú szerződéseket 2025 végéig leállítják, a hosszú távúakat pedig 2027 végégig.
A miniszter szerint ezzel „gyakorlatilag megszűnik a mozgásterünk, és elzárják előlünk az egyik legolcsóbb forrást”. A gázt pedig máshonnan kellene beszerezni, drágábban. Azt mondta,
ilyen mennyiségű gázt ilyen áron, lényegében házhoz szállítva máshonnan nem tudnánk beszerezni.
Konkrét árat persze nem említett, csak annyit mondott, hogy „Sokan, sokat találgatnak az árformuláról, de még senkinek nem sikerült eltalálnia a valóságot”. Viszont azt elárulta, hogy mekkora lenne a különbség:
az orosz energiaembargó évente körülbelül 2 milliárd euróval növelné meg az ország energiaszámláját.
A miniszter szerint ha nem kapnánk olcsón orosz gázt, akkor bajba kerülne a rezsivédelem, romlana a magyar versenyképesség, vagy az államnak kellene kifizetnie a különbséget. Ebben nincs újdonság, a kormány már jó ideje ezzel érvel. Arról is beszélt, hogy ha az a politikai cél, hogy Oroszország ne jusson bevételhez, az lenne a korrekt, ha ennek többletköltségeit kifizetnék.
Mi kértük, hogy állják ezeket a költségeket. A válasz: szó sem lehet róla. Jelenleg itt tartunk
– állítja Lantos, aki azt is nehezményezte, hogy az EU igyekszik megkerülni a tagállami vétót azzal, hogy nem szankciónak, hanem kereskedelempolitikai lépésnek minősíti az intézkedést. Az interjúban szó esik az új gázerőművek és Paks II. megépítésének szükségességéről, a megújuló energia – a napelemes rendszerek – terjedése jelentette hálózati kihívásokról, elektrifikációról, de kitért Rogán Antaltól elvett feladatkörökre is. A lépés oka szerinte, hogy Rogánnak elsősorban a politikai munkájára kell koncentrálnia a jövő évi választások előtt.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?