A férfi fiktív kölcsönszerződésekkel és ismerősök hamis tanúvallomásaival próbálta igazolni a gyanús bevételeket.
Közérdekű bejelentés alapján kezdeményezett vagyonosodási vizsgálatot az adóhatóság annál a közintézményben dolgozó mohácsi magánszemélynél, akinek kiadásait a személyijövedelemad-bevallásában szereplő adatok alapján bevételei nem fedezhették -
írja a baranya megyei online. Az adózó nagy értékű személygépkocsikat vásárolt és nagy összegű tagi kölcsönt nyújtott egy gazdasági társaságnak, miközben erre – a bevallása szerint – nem volt forrása.
Az alkalmazott azt állította, hogy az elmúlt évben több magánszemélytől kapott kölcsönt és be is mutatta a kölcsönszerződéseket. Ezek aláírói ugyanakkor azt állították, hogy csak baráti szívességből írták alá a szerződéseket, pénzt viszont nem adtak a vizsgált adózónak. A revízió ugyanakkor megállapította, hogy az adózó bankszámlájára negyedévente jelentős összegek érkeznek. Ezekről azt állította, hogy a fia társakkal közös franciaországi albérletének a lakótársak által befizetett lakbére. Az ellenőrök megkeresték az állítólagos lakótársakat, akik elmondták, hogy nem tudnak franciaországi albérletről, de azt elmondták, hogy a vizsgált adózó pécsi lakását bérelték, és ennek díját negyedévente átutalással rendezték. Egyikük azt is elmondta, hogy a vizsgálat alá vont adózó a meghallgatás előtt arra kérte, hogy az adóhatóság előtt igazolja az általa kitalált franciaországi sztorit, ám erre ő nem volt hajlandó.
A revízió összesen 13,8 millió forint adóhiányt állapított meg. Az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatósága adócsalás mellett hamis tanúzásra felhívás és magánokirat-hamisítás miatt tett feljelentést a Vám- és Pénzügyőrségen, illetve a rendőrségen.