szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Pécsen több mint 25 fok volt hajnalban is.

Megdőlt a napi országos hajnali melegrekord kedden – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán. Mostanáig a július 11-ei legmagasabb minimumhőmérséklet országos rekordja 23 Celsius-fok volt, amelyet először 1968-ban Pannonhalmán, majd 2012-ben Budapesten, Lágymányoson regisztráltak.

Mint írták, most a zivatarok által nem érintett területeken igen meleg volt az éjszaka. A legmelegebbet Pécs-Árpádtetőn mérték, ott hajnalra csupán 25,1 fokig csökkent a hőmérséklet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a tartós hőség miatt keddre is a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetést adta ki Békés és Csongrád megyére. Baranya, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna megyében másodfokú, míg Budapesten és Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Zala megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a hőség miatt. Az extrém erős UV-B sugárzás veszélyére is felhívták a figyelmet.

Emellett országszerte elsőfokú figyelmeztetések vannak érvényben a heves zivatar, valamint több megyében a felhőszakadás veszélye miatt. 

Az előrejelzés szerint kedden a maximumok 28 és 36 fok között alakulnak (északnyugaton lesz a kevésbé meleg, délkeleten a melegebb). Késő estére 23 és 30 fok közé csökken a hőmérséklet. A következő napokban fokozatosan mérséklődik a kánikula.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nem javult, de nem is romlott Ferenc pápa állapota

Nem javult, de nem is romlott Ferenc pápa állapota

A Fudan Alapítvány halott, a kínai egyetemi projekt nem teljesen

A Fudan Alapítvány halott, a kínai egyetemi projekt nem teljesen

15 év börtönre ítélték a Szexoktatás színészét szexuális zaklatások miatt

15 év börtönre ítélték a Szexoktatás színészét szexuális zaklatások miatt

Kényszerleszállást hajtott végre Ferihegyen a párizsi járat, a tűzoltók várták

Kényszerleszállást hajtott végre Ferihegyen a párizsi járat, a tűzoltók várták