Brutálisan megdrágultak a nyaralók, a Balatonnál már az 1 milliós négyzetméterár sem ritka
Tihanyban, Alsóörsön és Szántódon a legmagasabbak az árak.
Tihanyban, Alsóörsön és Szántódon a legmagasabbak az árak.
Az egyik épületben megújul a kiállító- és a rendezvény terem.
A budapesti Blaha Lujza tér teljes felújítása valószínűleg másfél évig tart, de már 2021 végén jöhetnek a részműszaki átadások.
A járvány alatt 20–40 százalékkal nőttek a telekárak.
A törmelék jelentős része az utcára hullott, és nem a kordonnal elkerített részre.
Az államfőnek az ingatlan-nyilvántartási törvénnyel támadt problémája.
Komoly a mozgás az agglomeráció felé.
Olyan ütemben emelkednek az alapanyagárak, hogy a kivitelezők jó esetben csak két hétre garantálják a szerződésekben azokat. Felvásárlási láz még nincs, de már az ÉVOSZ is kongatja a vészharangot. A GVH is melléjük állt.
Arról viszont szó sem lehet a fideszes képviselő szerint, hogy a polgármesterek beleszóljanak, akarják-e privatizálni az önkormányzati vagyont.
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egyedül indult a fürdőért és a mellette lévő hotelért folyó liciten. Amennyiben az állam és az I. kerület 30 napon belül nem él az opciós jogával, elindíthatják a felújítási munkákat.
Idén májusban már majdnem annyi lakás cserélt gazdát, mint 2019-ben, a járvány előtt.
A pályaudvart az elmúlt negyven évben nem újították fel átfogóan.
Fotósunk másfél napig járta Budapestet, hogy megnézze: valóban zavaróan belelóg-e a látképbe a Mol-csoport 120 méteres székháza. Bár az épület Európa felhőkarcolóitól elmarad, már félig kész állapotban is a főváros legmagasabb épületének számít. Építészeti csúcsteljesítményként vagy a történelmi Budapest látványát eltorzító szégyenfoltként tekintünk majd rá?
Lakáshitel igénylését megelőzően sok mindennek utánanézünk és megkérdezünk, de valóban mindenre gondolunk? Nagyon sok esetben derülnek ki ugyanis olyan információk a hitelbírálat során, amelyekre fény derülhetett volna az igénylés előtt, ha körültekintőbben járunk el. A legtöbb esetben a térképmásolat ellenőrzése marad el, pedig érdemes lenne már az elején vetni rá néhány pillantást. A Bankmonitor szakértői összeszedték, mire érdemes figyelni a térképmásolattal kapcsolatban.
Az építkezéshez 4 milliárdot ad az állam, a Modern Városok Program keretében.
Átlépte a 100 milliárd forintos határt a havi lakáshitel-folyósítások összege 2021. márciusban, összesen 104,72 milliárd forintot helyeztek ki a hitelintézetek a lakossági ügyfeleknek. Bár a volumen jelentős részét még mindig használt lakás vásárlására fordítják az igénylők, márciusban látványosan megugrott az új építésű lakásokra és a korszerűsítésre felvett kölcsönök aránya is.
Mindössze néhány hétig élt az a szabályozás, hogy új társasházak mellé akár több parkolóhelyet is lehessen építeni. A beruházók szerint azonban ezzel nagyon elszaladtak volna az árak. Most ismét a régi szabályozás van érvényben: 1-nél több parkolót kialakítani nem lehet. Közben nem ritka, hogy egy családnak ma Magyarországon 2-3 autója is van, és ezek hely híján közterületeken állnak.
A Fudan-ügyi kormánybiztos szerint a kormány tartja magát a Diákváros eredeti megállapodásához, és a terület sem úgy fest, mint ahogy arról a sajtó beszámol.
A gazdasági kilábalás kezdetével ismét egyre többen vesznek lakásokat, és minden feltétel adott ahhoz, hogy ismét a budapesti ingatlanokat keressék a vevők. Mennyit kell ráfizetnie annak, aki egy vidéki nagyvárosból költözne Budapestre, és milyen lehetőségei vannak a pénz előteremtésére? A fővárosba költözők lehetőségeinek járt utána a Bank360.
Azt nem mondta ki a projekt vezetője, hogy ejtenék a nagykovácsi szállodaépítés tervét, de azt megerősítette, hogy újragondolják a projektet.