Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az még hagyján, hogy lenyomtuk az európai uniós átlagot, de még Ausztriát és Svédországot is. Lakásáremelkedésben, mi másban?
Gyorsult a lakásárak emelkedésének üteme az első negyedévben az euróövezetben és az Európai Unió egészében is. A legnagyobb mértékben Magyarországon drágultak a lakások.
Az unió statisztikai hivatalának (Eurostat) kedden kiadott jelentése szerint az Európai Unió egészében 4,0 százalékkal, az euróövezetben pedig 3,0 százalékkal nőttek a lakásárak a január-márciusi időszakban éves összehasonlításban. A tavalyi utolsó negyedévhez képest az EU-ban 0,7 százalékkal, az euróövezetben pedig 0,4 százalékkal kúsztak feljebb a lakásárak.
A tavalyi negyedik negyedévben az Európai Unió egészében 3,6, az euróövezetben pedig 2,6 százalékkal drágultak a lakások éves összevetésben, negyedéves összehasonlításban pedig 0,4, illetve 0,1 százalékos emelkedést mértek. Tavaly az áremelkedés dinamikája töretlen volt éves szinten: az euróövezetben az első negyedévben 0,7 százalékkal, a másodikban 1,4 százalékkal, a harmadikban 1,9 százalékkal, a negyedikben pedig 2,6 százalékkal, míg az unióban rendre 2,1 százalékkal, 2,3 százalékkal, 2,9 százalékkal, végül 3,6 százalékkal drágultak a lakások. Negyedéves szinten hullámzott az áremelkedés üteme, a legerősebben a második negyedévben ugrottak meg az árak.
A 28 tagú Európai Unión belül éves összevetésben Magyarországon ugrottak meg legnagyobb mértékben, 15,2 százalékkal a lakásárak január-márciusban, majd Ausztria következik 13,4 százalékkal. A harmadik helyezett Svédországban 12,5 százalékkal drágultak a lakások. Két országban csökkentek az árak, Olaszországban és Cipruson egyaránt 1,2-1,2 százalékkal értek kevesebbet a lakások.
A tavalyi negyedik negyedévhez képest a listavezető Magyarországon 5,2 százalékkal drágultak a lakások, majd Ausztria (+4,2 százalék) és Románia (+3,3 százalék) következik. Csökkenést jegyeztek fel hét országban, a legnagyobb mértékűt, 3,4 százalékosat Ciprusban, majd Málta (-2,8 százalék), Ausztria (-1,7 százalék) és Belgium (-0,6 százalék) következik.
Az Eurostat utolsó negyedévi statisztikája nem tartalmazza Görögország adatait. A kedden közölt legfrissebb adatsor szerint Magyarországon éves összehasonlításban a tavalyi második negyedévben 11,7 százalékkal, a harmadikban 12,9 százalékkal, a negyedikben pedig 12,6 százalékkal drágultak a lakások. Negyedéves szinten tavaly április-júniusban 4,2 százalékkal, július-szeptemberben 3,0 százalékkal, október-decemberben pedig 2,0 százalékkal emelkedtek a lakásárak.
Kell-e félteni a Brexittől a magyarok legfontosabb vagyonát?
A Brexit jelentős értékvesztést okozott a pénzpiacokon, ám a magyar lakosság egyik legfontosabb vagyonára egyelőre nem jelent veszélyt, az ugyanis ingatlanban áll - derül ki az ingatlan.com friss elemzéséből, amely 55 ezer milliárd forintra becsüli a magyarországi lakóingatlan-vagyon értékét, egyúttal számba veszi, hol lehet mégis hatása a Brexitnek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és megtörtént a csoda. A 33 éves amatőr alkotó ma befutott művész, olyanok veszik a képeit, akiket korábban, csaposként, legfeljebb kiszolgálhatott volna.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.