Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Magyarországon a lakosság több mint 90 százaléka saját tulajdonú ingatlanban él, ami nemzetközi összehasonlításban is kimagasló arány. Ugyanakkor a Magyar Nemzeti Bank legújabb statisztikái meglepő képet festenek Budapest lakóingatlan-piacáról: a fővárosi ingatlanok mindössze 68 százalékában lakik a tulajdonos. A Bankmonitor írt arról, mi minden következik ebből.
A hivatalosan bérbe adott ingatlanok aránya mindössze 14 százalék, ami az ingatlanpiaci szakértők szerint alacsonyabb lehet a valóságnál. Ez arra enged következtetni, hogy jelentős az adózás nélkül kiadott lakások száma. A jelenség egyik tipikus példája, hogy a bérlők hivatalosan még mindig szüleiknél rendelkeznek bejelentett lakcímmel, miközben életvitelszerűen Budapesten élnek – írja a Bankmonitor.
A jelenség különösen szembetűnő egyes kerületekben: a XIII. kerületben a tulajdonosok által lakott lakások aránya még a 60 százalékot sem éri el. A VII. kerületben, benne a bulinegyeddel, csupán a lakások 49 százalékában él a tulajdonos. Az V. kerületben pedig alig haladja meg a 40 százalékot a tulajdonos által lakott ingatlanok aránya.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján Budapesten összesen 969 ezer lakóingatlant tartanak nyilván. Ha a 32 százalékos nem tulajdonos által lakott arányt vetítjük erre, akkor megközelítőleg 310 ezer lakásról beszélhetünk, amelyeket bérlők lakhatnak. Átlagosan két fő/lakással számolva ez 620 ezer ember otthonát jelentheti.
A szakértői várakozások szerint a következő időszakban újabb keresletnövekedésre lehet számítani – teszi hozzá a Bankmonitor. Az állampapírokból kiáramló lakossági megtakarítások egy része várhatóan ismét az ingatlanpiacon landolhat, ami érdemi árfelhajtó hatással bírhat 2025-ben. Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi magas ingatlanárak még tovább növekedhetnek.
A lakáspiaci drágulás különösen azok számára jelent problémát, akik saját otthont szeretnének vásárolni. A Budapest legtöbb részén már vastagon 1 millió forint fölé emelkedtek az átlagos négyzetméterárak, ami még lakáshitel igénybevételével is rendkívüli erőfeszítéseket igényel a legtöbb család részéről.
Az ingatlanpiac továbbra is kettős arcot mutat: a magas árak miatt a saját lakáshoz jutás egyre nehezebb, miközben a bérleti piac árnyékos része továbbra is kihívást jelent a szabályozók számára. A következő években kulcskérdés lesz, hogy a hivatalos intézkedések milyen módon tudják segíteni a piaci egyensúly helyreállítását.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
Milyen autó képes erre egyáltalán?