szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A jelenség nem számít különlegességnek, hiszen négy év óta gyakorta megtörténik - mondta Labritz Béla, a szentgotthárdi önkormányzat környezetvédelmi bizottságának elnöke.

"Szakértők állapították meg, hogy a habzást a folyó ausztriai szakaszán lévő bőrgyárak okozzák, ahonnan naftalin-szulfit kerül a vízbe" – nyilatkozta az MTI-nek Labritz. A kémiai vízminőségi vizsgálatok szerint a kibocsátott szennyezőanyag az előírt határértékek alatt marad, a habzás azonban zavarja a horgászokat, nyáron pedig elriasztja a Rábára érkező túrázókat.

"Egyetlen vadvízi folyónkról van szó, amelyet, úgy látszik, hiába választottak az évtized folyójának, mégsem történik semmi" - mondta Labritz Béla.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Három oka volt a dorogi környezetszennyezésnek

Műszaki, technológiai okok, valamint emberi mulasztás okozta a Duna esztergomi szakaszánál a környezetszennyezést - közölte a szakminisztérium helyettes államtitkára hétfőn Esztergomban. Még július 30-án jelentős mennyiségű szennyező anyag került a Kenyérmezei-patakba és onnét a táti Kis-Dunába, alig két kilométerre az esztergomi ivóvízbázistól.

Hét nap

EURÓPAI LÉGSZENNYEZÉS

A csatlakozókkal együtt az EU 2002-ben 33 százalékkal kevesebb üvegházhatású gázt (ühg) bocsátott ki, mint 1990-ben -...

Itthon

Olajszennyezés a Dunán

A szentendrei Duna-ágat teljes szélességében olajszármazék borította el; még vizsgálják, milyen anyag került a folyóba -