szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Senki nem akarja megszüntetni a kamarát – hangoztatta Molnár Lajos egészségügyi miniszter a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában.

A miniszter szerdai kormányszóvivői tájékoztatón jelentette be, hogy a három, az egészségügy átalakítását szolgáló törvényjavaslatban az is szerepel: a kötelező kamarai tagságot eltörlik úgy, hogy a kamarák köztestületi jellegét megtartják.

A liberális politikus a köztelevízióban úgy magyarázta a kormány lépését: amikor megalapították a kamarát, az évekig önkéntes tagságon alapult. Hozzátette: a kamara akkor volt erős, mert a tagság szolidaritása, együttműködése adta az erejét. Azután beletenyerelt az egészbe a politika, és elkezdett az egész a pénzről szólni, meg a politizálásról – jegyezte meg Molnár.

Kiemelte: "ha a kamara jól végzi a dolgát, akkor erős lesz, mert a törvény lehetőséget ad rá, de ne a politika, a hatalom adja az erejét, hanem a tagság" – jelentette ki a miniszter.

Molnár megkezdte a tárgyalásokat annak érdekében, hogy egy kedvezményes hitelkonstrukciót tudjon a kormány kialakítani a Magyar Fejlesztési Bankon keresztül, a kistelepülések patikaalapításának megsegítésére.

Arra az újságírói kérdésre, hogy elképzelhető-e, miszerint a kormány az ellenérvek és az ellenállások hatására változtat az egészségügy átalakítását szolgáló törvényjavaslatokon, a miniszter azt mondta: elképzelhető, mivel ha valakinek jobb javaslata van, ami jobbá teszi az egészségügyi rendszert, azt elfogadjuk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Molnár felmentette az egészségbiztosítási pénztár vezetőjét

Az egészségügyi miniszter javaslatára a kormány szerdai ülésén felmentette Kiss József főigazgatót az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) éléről - közölte az Egészségügyi Minisztérium. Ezzel egyidejűleg október 1-jétől Major Zoltánt nevezi ki a feladat ellátására - olvasható a tárca közleményében.

MTI Itthon

Az SZDSZ megreformálná az egészségbiztosítást

Az egészségügy átalakításának érdekében meghozott múlt heti kormánydöntésen túl – amely első lépése az egészségügyi reformnak – második lépésként az egészségügy intézményrendszerének strukturális korszerűsítése, majd pedig harmadik lépésként a biztosítási rendszer átalakítása a feladat – mondta Kuncze Gábor.

Plázs

Reformstart az egészségügyben

Vizitdíj, receptdíj, patikaliberó - ezek lesznek az egészségügyi reform első elemei. Bár a részletek még kidolgozatlanok, a döntések máris kiváltották az egyes érdekcsoportok hangos ellenkezését.

MTI Itthon

Surján szerint embertelen az egészségügy átalakítása

Surján László, az Európai Parlament néppárti képviselője szerint embertelen, törvénytelen, szakszerűtlen és értelmetlen a kormány által elindított egészségügyi átalakítás. A politikus pénteken Budapesten arról is beszélt, hogy válságtanácsokat kellene állítani a kórházak élére, és egészségügyi kerekasztal-tárgyalásokra lenne szükség az ágazat rendbetételére.