szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Meggyes Tamás polgármester javaslatára a képviselő-testület pénteki ülésén tiltakozott az ÁNTSZ esztergomi székhelyének tervezett megszüntetése ellen - tájékoztatott a város sajtóreferense.

"A javaslattévőt nem elsősorban a regionális szervezetrendszer kialakításának célja, hanem az esztergomi önkormányzattal korábban megromlott személyes viszonya befolyásolta" - áll a közleményében.

A város vezetője úgy fogalmazott, "a politikai bosszú eredményeképpen Esztergom alárendelt helyzetbe kerülne a térségben". A polgármester emlékeztetett rá, hogy Bujdosó László országos tiszti főorvos 2004-ben, a francia hulladékégető szennyezése során az itt élők egészségével és biztonságával kapcsolatos adatokat tartott vissza. Amikor erről Meggyes Tamás tájékoztatta a Helyi Védelmi Bizottságot és a sajtót, a tiszti főorvos pert indított a polgármester ellen, amelyet elveszített.

A képviselő-testület számára elfogadhatatlan az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat esztergomi székhelyének tervezett megszüntetése, mivel ezzel mind a városi, mind az intézmény eddigi ellátási körzetébe tartozó településeken élő polgárok életminősége, közegészségügyi ellátása veszélybe kerülne.

A közgyűlés határozatban tiltakozott a tervezett intézkedés ellen, melynek nyomán szerintük Esztergom és környéke ötvenhétezer lakosával a tizenkétezer lakost számláló Dorog alárendeltje lenne.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Karrier

Közel 600 alkalmazottjától válik meg az ÁNTSZ

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálattól (ÁNTSZ) 563 munkatársat bocsátanak el, és ezzel párhuzamosan megyei intézeteket vonnak össze. Az átalakítás következtében hét regionális intézete lesz a szervezetnek.

MTI Karrier

Létszámleépítés az ÁNTSZ-nél

Átlagosan hétszázalékos létszámleépítés volt az ÁNTSZ-nél az Észak-Magyarországi Régióban az egészségügyi miniszter határozatának megfelelően.