szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csütörtök estig a Kárpát-medence időjárásában lényeges változás nem várható, marad a változóan felhős, párás, néhol ködös idő - jelentette az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Változóan felhős, párás, helyenként tartósan ködös idő lesz. Néhol szitálás is előfordulhat. Helyenként megélénkül a nyugati, délnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet +1, -4 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön többnyire 3 és 8 fok között alakul, de a tartósan ködös helyeken ennél hidegebb is lehet.

Európa középső és déli területeinek időjárását döntően anticiklon alakítja. Az említett tájakon változóan felhős az ég, párás a levegő, helyenként tartósan megmarad a köd. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 2, 7 fok között alakul, ennél melegebb van a déli vidékeken, ahol a kora délutáni órákra még 10, 16 fok közé melegszik fel a levegő. Ugyanakkor kontinensünktől északnyugatra többközéppontú ciklonrendszer helyezkedik el. Áramlási rendszerében többnyire nedves, de enyhe léghullámok érkeznek szárazföldünk belseje fölé. Hatására arrafelé gyakran erősen felhős az ég, és többfelé esik az eső, záporeső, a Kelet-európai-síkság térségében helyenként havazás is előfordul. A csúcshőmérséklet általában 1 és 10 fok között változik.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

A klímaváltozást jelzik az amerikai erdőtüzek?

Az Egyesült Államok nyugati részén az elmúlt évtizedekben pusztító rendkívül súlyos erdőtüzek a klímaváltozás következményeként foghatók fel - állítja egy amerikai tanulmány.

Világ

Készül a nemzeti klímaváltozási stratégia

Már most a hazai össztermék 1 százalékát viszik el a szélsőséges időjárás-változással összefüggésbe hozható károk. Az új éghajlati viszonyokhoz való alkalmazkodásról kormányzati stratégia készül.

MTI Tech

A véltnél is súlyosabb a klímaváltozás veszélye

Az eddig gondoltnál is súlyosabb a globális éghajlatváltozás veszélye - áll a brit kormány által hétfőn közzétett átfogó szakértői jelentésben, amely szerint most már közvetlen veszély fenyegeti például Grönland jégtakaróját.

Hét nap

KLÍMAKOMPROMISSZUM

A globális felmelegedésről az ENSZ égisze alatt a kanadai Montrealban tartott konferencia résztvevői a múlt szombaton...

MTI Tech

Génmódosított növényekkel a klímaváltozás ellen

A génmódosított (gm) növények termesztésbe vonása a klímaváltozás kihívásai és az Európai Unió ezzel összefüggő törekvései miatt is fontos lenne Magyarország számára - mondta Dudits Dénes, a Barabás Zoltán Biotechnológiai Egyesület (BZBE) elnöke, egyben az MTA Szegedi Biológiai Központ igazgatója a témáról kedden szervezett szakmai fórumon Budapesten.