szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A vizit- és kórházi napidíj február 15-ei bevezetése óta a megkérdezett 154 kórház közül a válaszadók többségében csökkent a járóbeteg-forgalom - derül ki a Magyar Kórházszövetség felméréséből.

A válaszadó intézmények 60 százaléka visszaesésről tájékoztat, míg 40 százaléka változatlan járóbeteg-forgalomról. A válaszadó intézményekből a súlyponti kórházak mintegy 6-10 millió forint közötti, míg a területi ellátóhelyek 4-6 millió forint közötti havi bevételt prognosztizálnak a vizit- és kórházi napidíjakból - derül ki a dokumentumból.

A felmérésből az is kiderül, hogy a kétféle díj bevezetését a betegek "jobban fogadták", mint az intézmények munkatársai. Utóbbiak 35 százaléka, míg a betegek 40 százaléka vette tudomásul a díjfizetést, a "megértéssel fogadta" kategória esetében azonban már fordult az arány: a betegek 16, míg az ellátó intézményekben dolgozók 22 százaléka fogadta el az új szabályozást. A válaszadó intézmények többsége (81 százalék) még mindig kézzel írt nyugtával ad elismervényt a díjfizetésről és 19 százalék használ automatát.

Arra a kérdésre, hogy milyen javaslataik vannak az intézményeknek a díjakkal kapcsolatban, három "dobogós" válasz érkezett. Az egyik az egészségügyi dolgozók és hozzátartozóik, nyugdíjasok fizetési mentessége, a jogi szabályozás pontosítása, és a mentességek felülvizsgálata, de érkezett javaslat a vizitdíj eltörlésére is - derült ki a Magyar Kórházszövetség felméréséből.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Molnár távozása váratlan és szükségszerű

Vizitdíj, egyéni számla, kórházösszevonások, kórházközpontok létrehozása, gyógyszerlicit, vállalkozási tilalom orvosoknak, a patikamonopóliumok és a kötelező kamarai tagság felszámolása – néhány elem a Molnár Lajos fémjelezte egészségügyi reformból. Egy-egy elem más miniszternél egész életműnek számítana. Molnár tíz hónap alatt abszolválta, utána vette a kalapját. Távozásával a reform lassabb sebességre válthat, vagy tán véget is érhet.

MTI Itthon

Kétmilliárdos fejlesztés a nyíregyházi kórházban

Csaknem kétmilliárd forint összegű beruházással fejlesztik a nyíregyházi megyei Jósa András Oktató Kórházat; a súlyponti intézmények közé került gyógyintézetben márciusban már be is fejeződött az ápolási osztály kialakítása és a patológiai részleg rekonstrukciója, októberre pedig kész lesz az Európai Unió támogatásával épülő diagnosztikai és szűrőközpont - közölték a kórház illetékesei.

MTI Itthon

23 keresetet nyújtottak be Molnár Lajos határozatai ellen

A Fővárosi Bírósághoz szerdáig 23 keresetlevél érkezett az egészségügyi miniszter regionális szakellátási normatívákat és az ellátási területek egészségügyi szolgáltatók közötti felosztását tartalmazó határozatai ellen - tájékoztatott a Fővárosi Bíróság.

Itthon

A kórházat hibáztatják a beteg halála miatt

A hódmezõvásárhelyi kórházat hibáztatja az ÁNTSZ vizsgálata annak a férfinak a halála ügyében, aki a múlt hét végén átszállítás közben, mentõautóban halt meg Hódmezõvásárhely és Szentes között - jelenti a HavariaPress.

hvg.hu Itthon

Sok kórház csak záradékkal írta alá az OEP-megállapodást

Valamennyi érintett intézéménnyel aláírta az új struktúrát rögzítő finanszírozási szerződést az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral. Április 1. határvonalat jelent az egészségügyi ellátórendszerben. Emlékeztető: mi változik?