szerző:
HavariaPress
Tetszett a cikk?

A Magyar Hírlap információi szerint hamarosan tárgyalóasztalhoz ülhetnek a kormány és az erőművek képviselői. A hosszú távú áramvásárlási szerződések esetleges megszüntetése a tárgyalások témája, a tét pedig nem csekély.

Az állam akár 250-300 milliárd forintot is kifizethet a szakértők szerint, ha a felrúgott szerződések miatt indított kártérítési pereket elveszíti. Még a Horn-kormány kötötte az energetikai privatizáció időszakában azokat a szerződéseket, amelyeket most rossz szemmel néznek az Európai Unió biztosai.

A villamosenergia-piac liberalizálása jegyében júliusig fel kellene mondani ezeket a szerződéseket, csakhogy ez a döntés nagyon sokba kerülhet. Jogi szakértők álláspontja szerint a befektetésvédelmi egyezményeket nem írja felül a brüsszeli határozat, így előbb-utóbb mindenképpen fizetni kell, ha felrúgjuk azokat.

Amennyiben az állam az adófizetők zsebébõl kiegyenlítené ezt a nemkívánatos számlát, azt minden család alaposan megsínylené, mert a féléves villanyszámlájának megfelelő összegbe, hozzávetőleg ötvenezer forintba kerülne.

(Magyar Hírlap)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dzindzisz Magdalena (hvg.hu) Gazdaság

Benyújtják a gáz- és villanyszámlát?

Burkolt gázáremelés, kompenzációs kassza, állami támogatás, bányajáradék, hatósági villamosenergia-ár, áfacsökkentés - a kampányban hangsúlyos szerepet kapnak a közüzemi díjak. De mit jelent mindez a fogyasztónak. Nagyobb lesz a havi rezsi, többet kell fizetni a gázért és a villanyért? Ha igen, mikortól? Ha nem, meddig nem? A hvg.hu utánajárt.