szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hajléktalan, illetve rossz anyagi helyzetben élő kaposváriakkal hitelre autókat vetettek meg, majd a gépkocsikat ismeretlen helyre szállították egy bűncselekmény-sorozat résztvevői; jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett csalás megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást ellenük a Kaposvári Rendőrkapitányság.

A dél-dunántúli régió több városára kiterjedő bűnügy szerdai kaposvári sajtótájékoztatóján Szabó Dávid főhadnagy elmondta: eddigi ismereteik szerint a csalássorozat gyanúsítottjai legalább tizenhét autót vetettek meg így a múlt évben, és ezzel tizenegy banknak mintegy harmincmillió forint kárt okoztak. A kölcsönöket hamis munkáltatói igazolásokkal és egyéb hamis okiratokkal vették fel, áruhiteleket is igénybe vettek, néhány lízingelt autóra pedig lopást jelentettek be. Az ügy értelmi szerzője két kaposvári és egy csömendi férfi, mindhárman többszörösen voltak már büntetve. Rajtuk kívül húsz-harminc gyanúsítottja is lehet az ügynek. A csalók akár nyolc év szabadságvesztéssel is számolhatnak.

Korábban Békéscsabán hasonló visszaéléseket lepleztek le, ott ötvenmilliós kárról számolt be a hatóság.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sipos Anett Itthon

Hajléktalanok fantomcégei – újabb magyar Siemens botrány

Kutrucz László és Baráth László többedmagukkal évekig sikeres hajléktalanoknak számítottak: ügyvezetőkké avanzsáltak a Schrödl András kezdeményezésére alapított cégekben. Ügyfeleik között tudhatták a Siemenset is. A fedél nélküli ügyvezetőket a Nemzeti Nyomozó Iroda most okirat-hamisítással és sikkasztással vádolja.

Sipos Anett Itthon

Felszámolják a megbukott "hajléktalancégeket"

Több, a Siemens-üggyel is összefüggésbe került hajléktalan nevére írt cég törlését indította el a cégbíróság. Így, meglehet, még nehezebb lesz megtalálni, hogy pontosan kik miatt lehettek tekintélyes cégek üzleti partnerei, és hogyan juthattak közbeszerzési pénzekhez a „hajléktalancégek”.