szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Veszélyes és szabályellenes az irodaházak, bevásárlóközpontok kijáratai számának csökkentése a fűtési kiadások visszafogására - közölte Dobson Tibor, a Magyar Tűzoltó Szövetség szóvivője szerdán.

A szóvivő erről azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy tapasztalataik szerint így is próbálnak takarékoskodni egyes bevásárlóközpontok, irodaházak. Az ajtók áteresztő-képességének csökkentése veszélyt jelent a bent lévőkre, mert egy esetleges kiürítés során kevesebb ember tudja elhagyni az épületet. Emiatt ez a gyakorlat szabályellenes is, az Országos Tűzvédelmi Szabályzatba ütközik - mondta. Hozzátette: ha egy tűzvédelmi ellenőrzés során ilyen megoldással találkoznak, akkor szabálysértési eljárást indíthatnak, több százezer forintos tűzvédelmi bírságot is kiszabhatnak.

A szóvivő elképzelhetőnek tart egy olyan megoldást, hogy a bezárt ajtó mellé biztonsági őrt állítanak, aki vészjelzés esetén megnyithatja a lezárt ajtókat. A WestEnd Ingatlanhasznosító és Üzemeltető Kft. ügyvezetője szerdán délután azt mondta: a gázkorlátozás miatt szerdán éjféltől a normál 140-150 köbméteres óránkénti gázfogyasztást 40-50 köbméterre fogják vissza. Emiatt a többi között 26-ről 20 Celsius fokra csökkentik a belső hőmérsékletet, lezárnak néhány bejáratot, hogy kevésbé hűljön az épület, illetve a szellőztetőkben a beszívott friss levegőt csak a kimenő használt levegővel melegítik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!