szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A vegyipari szakszervezeti szövetség panaszt nyújtott be az NMHH-nak amiatt, hogy a D-Day nevű tüntetéssorozat bejelentéséről és a tüntetés rendőrségi megtiltásáról nem tájékoztatott egyetlen köztévé sem - írja az Index.

A Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) hétfőn panaszt nyújtott be az NMHH-nak amiatt, hogy az MTV fél nyolcas Híradója és a Duna TV hat órás hírműsora nem adott hírt arról, hogy a munkavállalói érdekképviseletek által létrehozott Akcióegység három vezetője szeptember 8-án sajtótájékoztatón jelentette be, hogy szeptember 29-től kezdődően utcai demonstrációkat, sztrájkokat tart az egész országban.

Az Index birtokába került dokumentum szerint a köztévék a szeptember 15-ei sajtóértekezletről sem tájékoztatták a közvéleményt, amin kiderült, hogy a BRFK nem engedélyezte a bejelentett tüntetések megtartását, a szakszervezetek pedig bírósághoz fordultak az ügyben.

A VDSZ úgy véli, hogy a köztévéknek hírműsort készítő MTVA és az MTI Hírcentrum ezzel megsértette a médiatörvény azon passzusát, mely kimondja, hogy a médiaszolgáltatók kötelesek a közérdeklődésre számot tartó eseményekről az általuk közzétett tájékoztató, illetve híreket szolgáltató műsorszámokban sokoldalúan, tényszerűen, időszerűen, tárgyilagosan és kiegyensúlyozottan tájékoztatni. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!