szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MTI helyreigazítást közölt egy július 13-i, Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornokról szóló hírével kapcsolatban.

Az MTI július 13-án valótlanul állította, hogy Kiss Ernő, akit az éjszakai órákban találtak meg vérző fejjel a XII. kerületben, a nol.hu portál állítása szerint részeg volt. Ezzel szemben a valóság az, hogy amikor vérző fejjel megtalálták, nem volt részeg – olvasható a nemzeti hírügynökség szerdán közölt helyreigazításában.

A helyreigazítás szerint az MTI azt is valótlanul állította, hogy Kiss Ernő a Központi Bűnüldözési Igazgatóság vezetőjeként azzal került a figyelem középpontjába, hogy 1998-ban levizelte az ORFK Teve utcai épületét, ezután hivatalosan egészségügyi okokból menesztették. "Ezzel szemben a valóság az, hogy sohasem vizelte le az ORFK Teve utcai épületét, egészségügyi okok miatt 1998. december 1-jén rendelkezési állományba került" – írják.

Az MTI azt az állítást is helyreigazította, hogy Kiss Ernő 2007. november 23-án hajnalban a járművével, ittasan, a parkoló autókba rohant. "Az ezt megállapító ítélet ellen a Fővárosi Ítélőtábla perújítást rendelt el, mivel kérdésessé vált az ittas elkövetés. A perújítás elrendelése előtt lefolytatott perújítási nyomozás során perrendszerűen beszerzett szakvélemény azt valószínűsíti, hogy Dr. Kiss Ernővel szemben az ittas járművezetés vétségének elkövetése nem bizonyítható, ebben az esetben pedig fel kell őt menteni e bűncselekmény vádja alól" – olvasható a helyreigazításban.

Mint ahogy arról az MTI híre nyomán a hvg.hu is beszámolt: július 13-án jogerős ítéletében semmisnek nyilvánította a Fővárosi Törvényszék pénteken azt a – még Forgács Imre által hozott – miniszteri határozatot, amelyben eltiltották Kiss Ernő nyugalmazott rendőr dandártábornokot az egyenruha és a rendfokozat viselésétől.

A Fővárosi Törvényszék – miként az első fokon eljáró Fővárosi Munkaügyi Bíróság is 2011 őszén – megállapította: a miniszter nem volt jogosult ennek a döntésnek a meghozatalára, ezt előterjesztésre a köztársasági elnök tehette volna meg.

A tábornok vitatta a 2010 márciusában hozott határozatot, amely azután született meg, hogy Kiss Ernő állította: 2010 februárjában életveszélyes fenyegetést kapott, majd le is ütötték.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!