Két nap alatt 120 millió forintot dobtak össze adakozók Juhász Péter, belvárosi Együtt-képviselőnek egy Deák téri lakás megvásárlására. Juhász azért kezdett akcióba, mert ezt a lakást szerinte mélyen áron alul, 78 millió forintért akarja értékesíteni az V. kerületi önkormányzat.
A sorban már a sokadik kerületi ingatlanügy november elején került elő: egy 2015-ös becslés szerint 112,5 millió forint (475 ezer forint/négyzetméter) forgalmi értékű ingatlanhoz 78,8 millió forintért (322 ezer forint/négyzetméter) jutott az ingatlant bérlő dr. Sándor ügyvédi iroda. Az ár még jutányosabbnak tűnik, ha ahhoz a 2012-es, szintén önkormányzati becsléshez mérjük, ami az akkor pangó ingatlanpiacon 154 millióra (650 ezer forint/négyzetméter), egy lehetséges felújítás után – ami aztán nem történt meg – 192 millió forintra (810 ezer forint/négyzetméter) taksálták a lakást.
Az önkormányzat akkor úgy indokolta az RTL Klubnak az alsó hangon 65 milliós különbséget, amit benyel a kerület, hogy az ingatlan nem lakásként, hanem helyiségként funkcionál, és mint ismeretes, a lakások drágábbak, mint a helyiségek. Juhász Pétert nem sikerült meggyőzniük, neki ugyanis az tűnt fel, hogy az ügyvédi iroda vezetője, Sándor Sz. Zoltán gyakran dolgozik az V. kerületi önkormányzatnak.
Az ügyvédi iroda a kerületben hatályos, az egy évnél régebbi bérlőknek 30 százalékos kedvezményt biztosító rendeletnek köszönhetően juthat hozzá potom áron a 237 négyzetméteres luxusingatlanhoz. És mint Juhász Facebookon írta:
Sándor Sz. Zsolt pályázat nélkül kapta meg az ingatlan bérleti jogát. Soha nem költözött be, nem használja, nem zajlik felújítás, az ingatlan érintetlen azóta. A bérlés megkezdése után 2 héttel jelezte vételi szándékát. Tehát már a bérleti szerződés megkötésekor sem bérelni akarta, hanem megvenni.
Juhász úgy igyekszik bizonyítani saját igazát, hogy november elején bejelentette, tud 145 millió forintért is vevőt a lakásra. Ezért azt ígérte, hogyha Szentgyörgyvölgyi Péter, V. kerületi polgármester aláírja az adásvételi szerződést, akkor fel fogja jelenteni. Ezután kezdett pénzgyűjtő kampányba, hogy akár ő is le tudjon tenni egy korrekt összeget a lakásért, amire eddig 53 ember reagált: volt, aki néhány ezer forinttal szállt be, de többmilliós nagyságrendű összeg is landolt az Együtt politikusának bankszámláján.
Azonban van egy csavar a dologban: még ez a 120 millió sem lesz elég, mert az önkormányzat az ajánlatok megtétele után továbbra is hivatkozhat a már említett elővásárlást garantáló rendeletre. Így az ügyvédi iroda a magasabb bemondott összegből levont 30 százalékos kedvezménnyel viheti a lakást, tehát csak néhány milliót kellene hozzácsapniuk a jelenleg 78 milliós vételárhoz. Ezért Juhász még több pénzt akar gyűjteni, hogy tovább srófolja az árat.