szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A szegedi hallgatói önkormányzat elnöke a következő HÖK-választáson is indul, ha posztja ügyében addig nem dönt a bíróság - derül ki az Indexnek adott interjújából. Török Márk arról is beszélt, hogy 75 ezer forint a közéleti ösztöndíja, de szülővárosában is van állása. A jogászképzést szeretné befejezni, és nem fél attól, hogy a történtek miatt a következő vizsgaidőszakban egyessel kivágják a vizsgákról.

Egy tavaly őszi törvénymódosítás alapján elvileg nem lenne lehetősége újabb ciklust végigcsinálni a szegedi HÖK-elnöknek. Török Márk extra hosszú ideje, több mint tizenkét éve van ezen a poszton.

Az Indexnek adott interjúban azzal érvelt: a törvény módosult ugyan, a lemondását kérő dékánok is tudtak róla, de pár héttel ezelőttig fel sem merült, hogy ezzel probléma van. Számára azért fontos a HÖK-elnöki poszt, mert nem akarja így itt hagyni az egyetemet, nem akarja, hogy „így legyen vége”.

Arra a kérdésre, hogy miért HÖK-elnök 12 éve, úgy válaszolt: erre a kérdésre a fiatalabb IT-vezérek motivációit tudja segítségül hívni. Csinálni valamit, létrehozni valamit, az jó dolog, élvezi. Ütnek érte, de ez kevesebb, mint az az élmény, hogy létrehoznak dolgokat – fogalmazott.

Beszélt arról is, hogy szerinte túl van hájpolva a hallgatói önkormányzat fontossága, nemcsak a szegedié. A keretösszegek, amiket hallgatói forrásoknak lehet nevezni, azoknak 93,5 százaléka tanulmányi és szociális ösztöndíjra megy. A keret 7-8 százaléka az, ahol a HÖK-vezető hangsúlyokat tud bemutatni. Ez a 12 szegedi karon évi 60-80 millió forint – tette hozzá.

Török Márk elmondta, hogy 75 ezer forint a közéleti ösztöndíja, és egyéb díjazást nem kap. Megjegyezte: tud olyan önkormányzatot, ahol a HÖK-elnök 150 ezer forintot kap.

A közéleti ösztöndíj mellett van az egyetemtől független állása a szülővárosában, Zircen. Egy katás egyéni vállalkozása van, legutóbb azért kapott pénzt, mert terveztek egy okostelefonos appot. „Oktatásszervezésben, e-ügyintézésben sem vagyok utolsó” – jegyezte meg.

Arra a kérdésre, hogy nem tart attól, hogy a következő vizsgaidőszakban csupa egyessel kivágják az egyetemről, úgy válaszolt: viszonylag rutinos már ebben a kérdésben, és nem fél. A jogászképzést szeretné befejezni, 70 kreditet kell még megcsinálnia – derül ki az interjúból.

Török Márk azt is mondta, hogy igazából már olyan hosszú időt nem szeretne a hallgatói önkormányzat vezetője lenni, bár éppen most fordult bírósághoz a posztja ügyében. Egy évre választották meg legutóbb, nem négy évre, jövőre pedig újraindul a választáson, ha addig nem dönt a bíróság – jelezte.

Egy kérdésre azt válaszolta: nem feltétlenül szeretne politizálni, és nem tud olyan pártról, amely tárt karokkal fogadná. „A keményfejűség nem jó ajánló” – fogalmazott.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!