szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kovács Zoltán ismét előállt azzal, hogy az Európai Bizottság alkotmánymódosítást akar elérni a szigorú migrációs politikájuk miatt, míg az EB ismét leszögezte, hogy ez nem igaz.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár a Twitter után a Facebookon is válaszolt Vera Jourovának, az Európai Bizottság alelnökének, aki szerdán dezinformációról szóló brüsszeli sajtótájékoztatón azt mondta a nemzeti konzultáció egyik kérdését felvezető állításról, hogy "fake news".

Az ominózus konzultációs mondat úgy szól, hogy Brüsszel arra készül, hogy megtámadja a magyar alkotmány bevándorlással kapcsolatos szabályait. Arra akarnak kényszeríteni bennünket, hogy megváltoztassuk Alaptörvényünk migrációt tiltó rendelkezéseit.

Kovács a Twitteren azt írta, hogy "az Európai Bizottság szisztematikusan dolgozik a migráció elleni erőfeszítéseink gyengítésén. A Soros Györgyhöz fűződő kapcsolatairól nem beszélve".

Csütörtök délután a Facebookra feltöltött videójában arról beszélt, hogy az Európai Bizottság alapvetően a magyar alkotmány megváltoztatását szeretné elérni és ehhez kapcsolódik a nemzeti konzultáció kérdése is.

Kovács szerint nem igaz, hogy fake news lenne a konzultáció idézett mondata, szerinte az igazság az, hogy 2018 óta a magyar alaptörvény része az első biztonságos ország alapelve, ami azt jelenti, hogy olyan személyek, akik biztonságos országból érkeznek Magyarországra, nem jogosultak menekültügyi kérelmet benyújtani.

Azt is elmondta a szóvivő, hogy az EB jelenleg is 3 kötelezettszegési eljárást folytat az ország ellene, aminek szerinte a célja egyértelmű: fel akarja lazítani, meg akarja változtatni a szigorú bevándorlási politikát és intézkedéseket. Ezek végeredménye lenne az Kovács szerint, hogy meg kell változtatni az alaptörvényt.

Kovács Zoltán twitteres reakciója Vera Jourováról az Európai Bizottság csütörtök déli sajtótájékoztatóján is szóba került. Bár a bizottság hasonló véleményeket soha nem kommentál, szóvivőjük a nemzeti konzultációról annyit elmondott: egyetértenek azzal, hogy az állampolgárok véleményt mondjanak a számukra fontos ügyekben,

de ezt tények, nem pedig fikció alapján kell számukra lehetővé tenni.

A szóvivő azt is hozzátette: az Európai Bizottság nem kéri azt Magyarországtól, hogy változtassa meg az Alaptörvényét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!