szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy utasszállító gép jelzett bombafenyegetést a légiirányításnak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Pénteken rövid időn belül kétszer is riasztották a magyar vadászgépeket – adta hírül a Honvédelmi Minisztérium.

A közlemény szerint egy Moszkvából Belgrádba tartó utasszállító repülőgép miatt riasztották a Gripeneket. Az utasszállító bombafenyegetést jelzett a polgári légiirányításnak, ezért a NATO déli Egyesített Légi Hadműveleti Központja riasztotta a vadászgépeket.

A Gripenek azonosították a szerb A-319-es repülőgépet, és kikísérték a magyar légtérből. A géppár ezután visszatért a kecskeméti bázisra.

Az orosz–ukrán háborúról folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be:

Zelenszkij szerint Mariupolban minden utcában az van, mint Bucsában, Japán is szankciókat jelentett be - percről percre a háborúról

Az ukrán elnök szörnyű állapotokról számolt be Borodjankából, az EU után Japán is az Oroszországból származó szén importjának csökkentését jelentette be. Ausztrália elküldte az első három páncélozott járművet Ukrajnába, az Egyesült államok hajóépítő céget szankcionál. Kövesse velünk a háború eseményeit.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!