szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A The Heritage Foundation korábban Orbán Viktort is vendégül látta.

Kinek az új világrendje? – ezzel a címmel rendezik meg Budapesten a Danube Institute és az amerikai The Heritage Foundation geopolitikai csúcstalálkozóját szeptember 17–19-én.

A The Heritage Foundationról korábban megírtuk, hogy ez az amerikai republikánus tábor egyik legbefolyásosabb think tankje, harcosan trumpista közösség, mi több, mára a volt elnök egyik stratégiagyártó központja. Elnökével, Kevin Robertsszel Orbán Viktor is találkozott korábban zártkörű rendezvényen.

Most udvarolnak egymásnak, de nagyot csalódhat Orbán, ha Trump legyőzi Bident

Jelentős befektetés árán teljesült Orbán Viktor vágya: számottevő szereplővé vált az amerikai republikánusok körében, Flóra lányával kvázi állami fogadtatásban részesült Donald Trump floridai birtokán. Ennek ellenére a kormányfő még arra sem számíthat biztosan, hogy az érdekei számítani fognak, ha a volt elnök visszatérne a Fehér Házba.

A Danube Institute hétfői közleménye szerint „a rendezvényre a világ minden tájáról érkeznek előadók, köztük olyan nemzetközileg elismert politikusok és véleményformálók, mint Swapan Dasgupta indiai újságíró és politikus, Ryszard Legutko volt európai parlamenti képviselő vagy James Carafano, a washingtoni The Heritage Foundation konzervatív think tank elnökének vezető tanácsadója, Michael Doran, a Hudson Intézet Közel-keleti Béke- és Biztonsági Központjának igazgatója, illetve a Danube Institute két senior vendégkutatója, Tony Abbott volt ausztrál miniszterelnök és Lord David Frost politikus, diplomata, aki a korábbi brit miniszterelnök, Boris Johnson európai ügyi főtanácsadója és a Brexit-tárgyalások vezetője volt”.

Témájuk lesz, hogy a jobb- vagy a baloldalnak van-e épp kialakulóban világrendje, ki képes uralni a közeljövőt, valamint hogy az államok vagy a vállalati érdekek dominálnak-e majd.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!