Nem valószínű, hogy még idén megoldódik az ADHD-gyógyszer hiánya
A Bitinex augusztus óta hiánycikknek számít.
A Bitinex augusztus óta hiánycikknek számít.
hvg.hu
A terézvárosi önkormányzat évek óta egyeztet a kormánnyal a Podmaniczky park létrehozásáról.
hvg.hu
Az utóbbi hetek közéleti témáinak lassan szappanoperai mélységbe süllyedő középpontjában az a kérdés áll, hogy Magyar Péter bejut-e még egy gyermekotthonba. Ezeknek a jeleneteknek a politikai haszonszerzés mellett kétségtelenül lehet olyan hatása, hogy ráirányítják a figyelmet a magyar gyermekvédelmi rendszer hiányosságaira, a megközelítőleg huszonötezer, jelenleg valamilyen állami ellátásban nevelkedő gyermek helyzetére. A politikusoknak azonban más lehetőség is rendelkezésére állna gyermekvédelem helyzetének objektív bemutatására, sőt, a hivatalos jelentések bárki által elérhetők, és ugyancsak lesújtó képet festenek.
Tarjányi Tamás
Napfényben legfeljebb a Dunántúlon élők reménykedhetnek szombaton.
hvg.hu
Más országok, mint Románia, Szlovénia, Szlovákia és főként Lengyelország átvészelték a demokratikus megtorpanást, elűzték az erős embereket, ám a magyaroknál beakadt a tű – írja Paul Hockenos.
hvg360
A főpolgármester hajlandó 2026-ban Magyar Péterékre szavazni, ha csak ők maradnak.
hvg.hu
Több, mint egy hónapja startolt el a kormány legújabb, ezúttal gazdasági témájú politikai kérdőívezése, és egy hete már online is kitölthető a nemzeti konzultáció. Eddig mindig közöltek köztes részvételi adatokat is, ám most nagy a hallgatás. A HVG kérdésére a kormányzat se részvételi, se költségadatot nem hajlandó ezúttal kiadni. Közben zajlik a Tisza Párt hasonló akciója Magyarok Hangja néven.
A nyomozók az egészségügyi dolgozókat a bűncselekmény elkövetésekor tetten érték.
MTI
A közleményből nem derült ki, hogy a kibertámadásnak köze volt-e a miniszter döntéséhez.
MTI
MTI
hvg.hu
A Tisza Párt elnöke azt írta, soha nem gondolta volna, hogy a mi életünkben kérdéses lehet, hogy megtörténik-e a békés hatalomátadás.
hvg.hu
A magát „Martin királynak” nevező férfi a Belügyminisztériumot is megfenyegette.
HVG
A magyar felsőoktatás akkor léphet be a nemzetközi ligába, ha nagy számban vonzza a külföldi diákokat, oktatókat és kutatókat is – állítja Bruno van Pottelsberghe, a Corvinus új elnök-rektora. A belga származású közgazdász az országos bajnok egyetemet világszínvonalra emelné.
A rendőrség közigazgatási hatósági eljárást indított.
hvg.hu
Ha Magyar Péter budapesti tiszás képviselői megszavazzák Karácsony Gergely jövő évi fővárosi költségvetését, összegyurcsányozhatók lesznek. Ha nem, akkor a főpolgármester vádolhatja őket azzal, hogy keresztbe fekszenek a béremeléseknek és a közszolgáltatások működtetésének.
Az alapkamatot aligha csökkenti, de a kormánykritikus kommunikációt biztosan lecsavarja majd az új MNB-elnök. Nagy Márton nehéz időszakban marad ellensúly nélkül a kormányban.
Pedig a közvélemény-kutatások szerint Magyarország nem boldogabb hely, mint Németország, a bűnözési ráta pedig nagyjából megegyezik.
hvg.hu
Bitskey Botond korábban már volt megbízott jegyző.
hvg.hu
Neki különösen a kormányablak tetszett.
MTI
MTI
hvg.hu
A DK ettől reméli, hogy időközi választást tartanak az Újpestet és Angyalföldet magában foglaló választókerületben.
hvg.hu