Tetszett a cikk?

A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program 191 milliárd forint támogatási keretéből 70 milliárd forint fordítható a hazai felsőoktatás, közoktatás, szakképzés fejlesztésére és a hátrányos helyzetű tanulók esélyegyenlőségének megteremtésére. Február-márciusban nyolc, az oktatás fejlesztését célzó pályázatot hirdettek meg, ebből augusztus végéig hat pályázat benyújtási határideje járt le, és ötben már támogatásokat is odaítéltek.

A pályázatok célja, hogy segítse a hátrányos helyzetű, elsősorban roma és sajátos nevelési igényű tanulók iskolai sikerességét, ezzel javítsa esélyeiket a munkaerő-piacon és segítse a társadalmi beilleszkedésüket. További cél a szegregáció megszüntetése és a diszkriminációmentes oktatási gyakorlatok elterjesztése. Magyar Bálint elmondta, hogy a sajátos nevelési igényű tanulók integrált nevelésének támogatására kiírt pályázatra 54 jelentkezés érkezett, mintegy kétmilliárd forint értékben. A nyertes nyolc pályázó összesen 300 millió forintot nyert.



A hátrányos helyzetű tanulók integrációs felkészítésének támogatására nyolcvan pályázat érkezett, az első körben 26 pályázat kapott támogatást, a megítélt támogatási összeg 385 millió forint. A legnagyobb számban a modell értékű tanoda típusú tevékenységek támogatására kiírt pályázatra jelentkeztek, összesen 92-en. A 19 nyertes pályázónak megítélt támogatás 277 millió forint. A felsőoktatás szerkezeti és tartalmi fejlesztésére kiírt pályázatra 87 pályázat érkezett, ebből 21 nyert, összesen 2,9 milliárd forintot. A felsőoktatási intézmények infrastrukturális fejlesztésére 46 pályázat érkezett és még folyik a pályázatok értékelése, de két pályázó már biztosan részesül, összesen 2,1 milliárd forintos támogatásban – közölte Magyar Bálint oktatási miniszter.



Baráth Etele, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal politikai államtitkára elmondta, hogy Magyarország mind a többi csatlakozó országokhoz képest, mint a saját terveinkhez mérten jól áll az uniós pályázatokkal, azok előkészítésével. Háromszor annyi pályázat érkezett be, mint a korábban csatlakozó országok hivatalaiba, az uniós csatlakozás utáni időszakban. Ez számszerűen 10938 pályázatot jelent, amiből már 4375-öt értékeltek. A pályázók összesen 162 milliárd forintot igényeltek. Az elbírált és elfogadott pályázatok száma 1700 és 66 milliárd forint a nettó odaítélt pénz. (MTI)
Lettország 2027-től a GDP 5 százalékát fordítja védelmi kiadásokra

Lettország 2027-től a GDP 5 százalékát fordítja védelmi kiadásokra

Csendben véget ér az eredeti Mazda 2 karrierje, átvette a helyét az átmárkázott Toyota Yaris

Csendben véget ér az eredeti Mazda 2 karrierje, átvette a helyét az átmárkázott Toyota Yaris

Ismerősének segített elköltözni erőszakos élettársától, eltörték az orrát

Ismerősének segített elköltözni erőszakos élettársától, eltörték az orrát

Zelenszkij még Nigel Farage szerint sem diktátor

Zelenszkij még Nigel Farage szerint sem diktátor