Elkészült a balatoni szakképzési projekt; a kiemelt üdülőkörzet igényeihez igazodó tervezett képzésekről Siófokon tájékoztatták a három érintett megye szakembereit.
A komplex, három évre szóló szakképzési terv mintegy féléves előkészítő munkával készült el hat fenntartó, tíz középfokú oktatási intézmény és hét közreműködő partner részvételével - mondta a programot ismertetve Farkas Zoltán, a keszthelyi Gazdasági Szakközépiskola igazgatója.
A tervezetben részben közös, részben pedig egy-egy intézmény által felvállalt képzések megvalósítását fogalmazták meg elérendő célként. E szerint az idegen nyelvi, az informatikai, továbbá a Balatonnal és a környezetvédelemmel kapcsolatos ismerteket valamennyi, a programban résztvevő szakiskolában elsajátíthatják a tanulók, ugyanakkor a wellnesz- és egészségturizmushoz, a felnőttképzéshez, a vendéglátáshoz, szociális ellátáshoz kapcsolódó szakmák tanítására egy-egy intézmény szakosodna. A turisztikai célokat szolgáló speciális képzésekre keszthelyi, hévízi, fonyódi, siófoki, pécsi és zánkai középiskolák vállalkoznának.
A programalkotók tervében szerepel egy munkaerő-piaci szakképzési előrejelző rendszer létrehozása és működtetése a Balaton térségben, amely az oktatási intézményeknek adna támpontot, hogy milyen szakmák iránt van kereslet.
A Keszhelyi Akadémia Alapítvány vezette hattagú konzorcium stratégiai programjában hangsúlyt kap a képzések iránti igények felmérése, egyeztetése vállalkozókkal, munkaügyi központokkal, kamarákkal. A szakképzési program megvalósításhoz pályázati forrásokat kívánnak igénybe venni.