Tabuk: mit ne ejts ki a szádon az állásinterjún?
Hogyan találj fogást az interjúztatón?
A „döglött hal”- fogás, vagyis az erőtlen, határozatlan kézfogás sokat elárul az állásinterjún a jelölt jelleméről. Milyen a tökéletes bemutatkozás? A határozott, ám nem túl erős szorítás és a folyamatos szemkontaktus pozitív benyomást kelt az interjúztatóban. Tippek.
Az állásinterjú négy legkegyetlenebb gyilkosa
Úgy érzed, felkészültél a felvételi beszélgetésre? A trükkös kérdésekre is tudod a választ: hogy képzeled el magadat öt év múlva, mit nyújthatsz a cégnek és mit vársz tőle? Kipihenten és pontosan érkezel, majd a kellő lélekjelenléttel belépsz az ajtón. De mi vár rád ott? Tanácsok.
Öt mondat, amit soha ne mondj ki az állásinterjún
„Izgultam, kicsúszott a számon valami butaság” – sokan így mentegetőznek, amikor tudatosul bennük, hogy elbukták az állásinterjút, mert olyasmit is kiböktek, ami bizony nem vet jó fényt rájuk. Mikor érdemes hallgatni? Tippek.
Gyilkos első benyomás az állásinterjún
Az első benyomás - ahogy minden helyzetben - az állásinterjún is meghatározó. Ha leharcolt szerelésben, jobb napokat is látott „Örökké a tiéd”- tetoválással a kézfejeden, penetráns illatfelhőbe burkolózva betoppansz a felvételi beszélgetésre, sok jóra ne számíts. De másra se nagyon. Hogyan kerülheted el a lebőgést? Tanácsok.
Cseles kérdés az állásinterjún: miért válasszanak téged?
Miért önt venném föl? - a jól időzített kérdéssel a legtöbb álláskeresőt zavarba lehet hozni. Tényleg, miért is? Mi tudsz nyújtani a cégnek, amit egyetlen álláskereső sem? Készülj fel a kérdésre, amely a legváratlanabb pillanatban érkezhet! Tanácsok.
Pikáns kalandok: hogyan ereszd ki a fáradt gőzt munka után?
A munka utáni társas összejövetel amellett, hogy csapatépítő, élvezetes is lehet: a kollégák kibeszélhetik az aznap történteket, sérelmeket, élményeket. Iszogatás egy közeli kiskocsmában? Bowling-csata, esetleg egy társasjáték a céges tárgyalóban? Ötletek a nap végére.