Kétezerötszáz munkanélküli átképzését kezdik meg a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében a Nyugat-dunántúli régióban.
A 2008-2011 közötti időszakban a TÁMOP 1.1.2 programra több mint 53 milliárd forint állt rendelkezésre, ebből a Nyugat-dunántúli régióban 4,4 milliárd forint támogatás használható fel. A program első szakasza lezárult, a második szakaszban 2,3 milliárd forint áll rendelkezésre - közölte Kiss Ambrus, a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója.
A gazdasági válság miatt a TÁMOP program négy célcsoportja - alacsony iskolai végzettségűek, pályakezdők, 50 évnél idősebb munkanélküliek és a gyermekgondozási, ápolási támogatásról a munkaerőpiacra visszatérők mellett - a recesszió miatt állásukat vesztők kötelező megsegítésével is kibővült - hangoztatta.
A következő négy hétben a régió munkaügyi központjaiban hetven olyan tanfolyam indul vagy indult, amely az álláskeresők elhelyezkedési esélyeit kívánja növelni. Az induló képzéseknél - amely a tervek szerint 2500 embert érint majd - elsősorban az úgynevezett hiányszakmákra összpontosítottak, de vannak olyanok is a kínálatban, például a nyelvi képzések, amelyekkel a már meglévő munkaerőpiaci értékek megőrzése, karbantartása, az álláskeresők versenyképességének növelése a cél.
A program keretében indul például Győrben kéz- és lábápoló, könnyűgépkezelő, szoftverüzemeltető, hegesztő, ruházati eladó, közterület-felügyelő, szerkezetlakatos, szakács, élelmiszer-eladó, szociális gondozó és pincér képzés, de német és angol alapfokú nyelvtanfolyam is.
Vas megyében fakitermelő, hegesztő, ügyviteli gyakorló, villanyszerelő, vendéglátó eladó, tb-ügyintéző, biztonsági őr, pincér, ápoló, gyógymasszőr, ács, állványozó, és ruházati eladó tanfolyam indul, Zalában pedig egyebek között parkgondozó, bérügyintéző, sütőipari munkás, pénzügyi és számviteli ügyintéző, irodai asszisztens, valamint takarító szakmában indulnak képzések.