Toborzási stratégiák: mikor éri meg a munkaerő-közvetítés?
Feltámadt a cégek toborzási kedve. Kiket keresnek?
Élénkül a cégek munkaerő-toborzási kedve: januárban 30 ezer új álláslehetőséget jelentettek be a munkaügyi kirendeltségeken, és várhatóan a tavaszi állásbörzéken is több cég képviselteti magát, mint tavaly.
Állásügynököket vetnek be: mi a dolguk?
Közel 350 álláshelyet tártak fel januárban az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) úgynevezett állásügynök projektje keretében. Régiónként két „mobil” állásügynök dolgozik.
Új rendelet a munkába járás utazási költségtérítéséről
Májustól az Európai Gazdasági Térség országaiban lakóknak is jár a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés, sőt akik hetente egyszer repülővel utaznak haza, azok legfeljebb havi 30 ezer forintos költségtérítésre jogosultak - egyebek mellett ezt tartalmazza a legutóbbi Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet.
Változások a Munka Törvénykönyvében: felmondási védelem, csoportos leépítés
Idén több ponton is változik a Munka Törvénykönyve, a felmondási védelem például kiterjed az örökbefogadást kérő munkavállalókra is - áll a PricewaterhouseCoopers (PwC) hírlevelében.
Ha a HR-esek mesélnének...
Nem könnyű szóra bírni a HR-eseket, különösen, ha kényes témáról van szó. Ami nem működik jól egy vállalatnál, arról inkább nem beszélnek. Szakmai berkekben is tudják, azért hiányoznak itthon a gyakorlati, tudásmegosztó fórumok, mert a HR-esek többsége egymással szemben sem elég nyílt. Mi lehet ennek az oka?