Új formában jelentkezik szeptembertől a Mindentudás Egyetemének előadás- és televíziós sorozata.
A folytatást a Magyar Tudományos Akadémia és a Magyar Telekom által létrehozott Mindentudás Egyeteme Nonprofit Kft. és a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség között aláírt megállapodás teszi lehetővé a Norvég Alapból elnyert mintegy 800 millió forintos pályázati forrás felhasználásával - közölte az MTA csütörtökön.
A tervek szerint 48 adásból álló műsorsorozat 16 tudományterületet mutat be, amelyeket Magyarország kiemelkedő tudósai, a program szakmai tanácsadó testületének tagjai választottak ki. A Mindentudás Egyeteme 2.0 műsoraiban a tudományos igényesség a legkorszerűbb technikával ötvöződik. "Az előadássorozat témái szorosan kapcsolódnak a világszínvonalú kutatási és technológiai-fejlesztési eredményekhez, és a bemutatandó eredmények közvetlen hatást gyakorolnak a társadalom tagjainak mindennapi életére is" - olvasható az Akadémia közleményében.
Az elképzelések szerint egy-egy témáról három - egymással összefüggő - részből álló televíziós adás készül. A korábban is nagy érdeklődéssel kísért egyetemi előadás jellegű részt követően egy-egy téma felkért szakértői kerekasztal-beszélgetésen vitatják meg az előadásokban felvetett szakmai kérdéseket és azok társadalmi vonatkozásait. A kutatási eredmények gyakorlati hasznosításáról pedig dokumentumfilmszerű műsorban tájékozódhat a nagyközönség. A hét hónapon át tartó műsorfolyamot kéthetes sugárzási ciklusokban követhetik a nézők a Duna Televízión.
Megújul a Mindentudás Egyeteme honlapja is, amelyen nem csak az előadások és az azokat kiegészítő háttér-információk jelennek meg és tölthetők le szeptembertől, az új portál nagyobb mértékű interaktivitást is lehetővé tesz, hozzájárulva a legkiválóbb kutatók, tanárok és a nagyközönség közötti párbeszédhez. A Mindentudás Egyeteme 2.0 adásait interneten hozzáférhető elektronikus tananyag egészíti ki.