Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Számos kutatás bizonyította, hogy azok a vállalatok működnek igazán hatékonyan, amelyek tervezett HR költségvetéssel működnek. A cégek egyharmadának azonban egyáltalán nincs erre költségkerete.
A válság hatására még erőteljesebb lett a szervezeteknél a költségcsökkentési kényszer, ami különösen a humán erőforrás területeit érintette. A cégek egyharmadának nincs HR költségkerete, ahol viszont van, ott 6,5 százalékkal csökkent a személyzeti kiadásokra fordított összeg - derült ki a Garda Consulting Kft. és a Szinapszis Kft. témában készített felméréséből. A megkérdezett vállalatok 10,2 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem tudja, miként alakult a cég HR-es büdzséje. A HR-nek nincs beleszólása a stratégiai kérdésekbe és még mindig adminisztratív-operatív feladatokat ellátó területként tekintenek rá. Éppen ezért még tudatosabbnak kell lennie és meg kell találnia azokat az eszközöket, amelyekkel bebizonyíthatja, hol térül meg a befektetés, mi múlik a humán erőforráson. Ennek egyik formája a kontrolling. Arról, hogyan profitálhatnak a vállalatok a kontrollingból, bővebben itt olvashat.
Minden második magyar úgy érzi, hogy kompromisszumot kell kötnie, ha a családról és a munkáról van szó. Kilenc éve még tízből nyolcan mondták azt, hogy sosem kell kompromisszumot kötniük - áll a Tárki legfrissebb felmérésében.