Lézerfizikus a Szegedi Tudományegyetem új rektora
Információs és pályakövető rendszer a Debreceni Egyetemen
Vezetői információs rendszer (VIR) és a diplomások pályakövetését szolgáló rendszer (DPR) kiépítését kezdte meg európai uniós forrásból a Debreceni Egyetem - közölte Fésüs László rektor.
Az informatikusképzés hiányosságai
Az informatikusképzés legnagyobb hiányossága, hogy nem fordítanak kellő figyelmet a gyakorlati oktatásra a felsőoktatási intézmények - derül ki abból a felmérésből, amelyet a Nyugat-magyarországi Egyetem elsőéves gazdaságinformatikus hallgatói végeztek száz cégnél nyolc megyében.
Mesterképzés: mi a helyzet idén?
Felülvizsgálandónak tartják bölcsészkari dékánok azt a korábbi oktatási kormányzati döntést, amely a mesterszakoknál a tavalyi első felvételi létszámok alapján szabta meg az idei államilag támogatott helyeket. Javasolják, hogy a jelentkezési arányok szerint növeljék a keretszámokat a bölcsészettudományokban és társadalomtudományokban.
Hét magyar diák jutott be az elitegyetemre Abu-Dzabiban
Nobel-díjas tudósok, Pulitzer-díjas írók és művészek emelik az oktatói kar rangját a New York-i Egyetem szeptemberben nyíló vadonatúj tagozatán, amely az Egyesült Arab Emírségek fővárosában, Abu-Dzabiban tárja ki kapuit 188 első évfolyamos egyetemista előtt. A legjobbak közé hét magyar diák is bekerült.
Létrejött a vertikális szőlész- és borászképzés
A szakemberképzésnek kulcsszerepe van abban, hogy a magyar borok ismét tartósan a világ élvonalába tartozzanak – hangoztatta Tiffán Ede borász, a Budapesti Corvinus Egyetem Borászati és Szőlészeti Intézete Tanácsadó Testületének alakuló ülését követően, ahol elnökké választották.