szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A munkavállalók 2010 második negyedévében átlagosan bruttó 156 800 forintot kértek az álláskereséskor, ami 8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban, amikor átlagosan 170 400 forintos fizetésért álltak volna munkába - derül ki a Workania friss felméréséből.

Az álláskeresők által kért bérekhez képest a reális bruttó átlagkereset az év második negyedévében 224 400 forint volt Magyarországon, ami 2 százalékkal több, mint az egy évvel korábban mért 220 900 forint - derül ki a Workania felmérésből, amelynek során azt vizsgálták, hogy az év második negyedévében hogyan változott az álláskeresők által az önéletrajzokban megadott elvárt bérek átlagos nagysága.

sxc.hu

Az álláskeresők hajlandóak akár 30 százalékkal kevesebbért is dolgozni, mint amennyit valójában kereshetnének. Ennek legfőbb oka a magas munkanélküliségi ráta - hangsúlyozta Ficza János, az állásportál munkatársa. Az elmúlt év harmadik negyedévében hat, a negyedik negyedévben nyolc, az idei első negyedévben pedig hét százalékkal kevesebbért is hajlandóak lettek volna dolgozni a munkavállalók, mint egy évvel korábban. A felmérésből az is kiderül, hogy a pályakezdő álláskeresők igényei a legalacsonyabbak: ők bruttó 126 800 forinttal is megelégednének. A 25-34 év közöttiek esetében ez átlagosan 169 400 forint, a 35-44 éveseknél pedig 176 700 forint. A legidősebb korosztálynak a legmagasabb a bérigénye: a 45-54 év közöttiek átlagosan bruttó 182 300 forintot várnak, az 55 év felettiek pedig 190 700 forintot.

A megyék közötti összehasonlítás szerint a Pest megyei álláskeresők által megadott fizetési elvárások átlagos értéke a legmagasabb: 169 100 forint. Őket követik a budapesti álláskeresők, 168 000 forinttal. A Zala megyei álláskeresők 165 800 forintot várnak munkájukért havonta, míg a dunántúli megyékben dolgozók 160 ezer forinttal számolnak.

A legalacsonyabbak, 136 900-128 000 forint közöttiek a fizetési elvárások Csongrád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. A pozíciószintek szerinti összehasonlításból 2010 második negyedévében az olvasható ki, hogy a segédmunkások átlagosan 117 900 forintot várnak. A szolgáltatási szektorban elhelyezkedni kívánó szakképzett munkaerő átlagosan 141 000 forintot, míg az adminisztratív munkakörökbe pályázók átlagosan 143 400 forintot kérnek.

A nem műszaki területen szakképzett alkalmazotti feladatokra jelentkezők átlagosan 174 200 forintot szeretnének kapni, míg a műszaki területen szakképzett alkalmazotti állást keresők átlagosan 191 500 forintot. A középvezetői pozíciók esetében a fizetési igény átlagosan 235 500 forint, a felsővezetői pozíciót betölteni kívánók viszont közel félmillió forintot várnak munkájukért havonta.

MTI Karrier

Kevesebb a munkanélküli Észak-Magyarországon

Csökkent a regisztrált munkanélküliek száma az Észak-magyarországi régióban augusztusban a megelőző hónaphoz képest, a térség három megyéjében az év nyolcadik hónapjában közel 103 ezer munkanélkülit tartottak nyilván - tette közzé augusztusi adatait a régió munkaügyi központja.

MTI Karrier

Ki tervez béremelést jövőre?

A magyarországi cégek 58,2 százaléka már konkrétan tudja, hogy mennyivel növeli a munkavállalók bérét jövőre, míg 13,4 százalék még bizonytalan abban, hogy lesz-e egyáltalán emelés - erre az eredményre jutott a Hay Group tanácsadó cég legfrissebb felmérése.

Demi Moore vihette haza a legjobb színésznőnek járó Golden Globe díjat, a magyar építészről szóló film is tarolt

Demi Moore vihette haza a legjobb színésznőnek járó Golden Globe díjat, a magyar építészről szóló film is tarolt

Egyre kellemetlenebb, amit a forint művel: az ipari árak is elszálltak egy hónap alatt

Egyre kellemetlenebb, amit a forint művel: az ipari árak is elszálltak egy hónap alatt

"Négy évvel ezelőtt demokráciánkat próbára tették, és győzött" – Joe Biden vendégkommentárja a Washington Postban

"Négy évvel ezelőtt demokráciánkat próbára tették, és győzött" – Joe Biden vendégkommentárja a Washington Postban

Eláruljuk, ki lesz három budapesti színház igazgatója

Eláruljuk, ki lesz három budapesti színház igazgatója