Tetszett a cikk?

Bár a jelenlegi 11,1 százalékos munkanélküliségi ráta egyelőre stagnál, az elmúlt 2 évben nem egy termelő-gyártó cég fejezte be tevékenységét hazánkban. A tömeges elbocsátás emberi módon történő lebonyolítása nagy terhet ró a vezetőkre, HR-esekre és munkavállalókra, és számos akadályt gördít az érintettek elé. Mi lehet a megoldás?

Hogy egy vállalat személyzetis részlege önállóan kívánja kivitelezni az elbocsátást vagy külső segítséget is igénybe vesz, több tényező függvénye lehet, mindazonáltal tudnunk kell, hogy az outplacement jóval túlmutat a hagyományos leépítés fogalmán. Nem hiába hívják magyarul "humánus elbocsátás"-nak, hiszen olyan naprakész információkat, álláskeresési módszereket és munkaerő-piaci tanácsadást nyújt a munkavállalók számára, amelyek nemcsak a munkahely elvesztésének tényét segíti elfogadtatni, hanem jelentősen lerövidíti a munkavállaló álláskeresési idejét is.

Az outplacement fókuszában tulajdonképpen nem az elbocsátás ténye, hanem sokkal inkább a "hogyan tovább" kérdéskör megválaszolása áll. Mindezek kivitelezői szakmailag felkészült trénerek, tanácsadók, akiknek sokrétű eszköztára hatékony megoldást jelenthet a különböző élethelyzetekben lévő, sokszor (joggal) kétségbeesett munkavállalók számára. Kiváltképp indokolt lehet e szolgáltatást igénybe venni abban az esetben, ha a dolgozónak hosszabb ideje él a munkaviszonya az adott cégnél, kevésbé versenyképes ismeretekkel, végzettséggel, illetve tapasztalattal rendelkezik, és objektív indokok alapján munkaerő-piaci kilátásai az átlagosnál rosszabbnak mondhatók. Miből áll a gondoskodó elbocsátás? A cikk folytatását itt olvashatja.

Tartalmi partnerünk a HR Portal

hvg.hu HR

Miért jó, ha a cégvezető nő?

Egyre több vállalatvezető gondolja úgy a világban, hogy a nők bevonása a cégvezetésbe javítja az üzleti eredményeiket. A cégek egyharmada viszont semmit nem tesz ennek érdekében - derül ki egy kutatásból.

hvg.hu Karrier

Kirúgnak-e, ha berúgok?

Az alkoholfogyasztás nemcsak a mindennapi életben, a munkahelyen is komoly problémákat okozhat a teljesítmény-csökkenéstől egészen a dolgozó kimaradásáig, az egészségügyi következményekről és egy esetleges munkabalesetről már nem is beszélve. Mi a megoldás, hogyan kezelhetik a cégek a szeszesitalfogyasztás kapcsán felmerülő gondokat?

Törökökkel, franciákkal és Mészáros Lőrinccel épülhetnek a Paks II.-pótló gázerőművek

Törökökkel, franciákkal és Mészáros Lőrinccel épülhetnek a Paks II.-pótló gázerőművek

Úgy néz ki, mint egy kávétermosz, és akkora is az új kínai drón, ami gránátokkal lepi meg az ellenséget

Úgy néz ki, mint egy kávétermosz, és akkora is az új kínai drón, ami gránátokkal lepi meg az ellenséget

Az MTVA szuverenitásvédelmi válasszal reagált a Telex kérdéseire

Az MTVA szuverenitásvédelmi válasszal reagált a Telex kérdéseire

Donald Trump eddig mindössze 12-szer vett részt a napi hírszerzési értekezleten

Donald Trump eddig mindössze 12-szer vett részt a napi hírszerzési értekezleten