Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több nőt szeretne vezető pozícióban látni a német kancellár, aki szokásos heti szombati videóüzenetében jelezte, hogy ennek érdekében tárgyalásokat kezdeményez az üzleti élet képviselőivel.
Merkel a nemzetközi nőnap március 8-án esedékes századik évfordulója alkalmából foglalkozott a témával, és bírálta a gazdasági életet, mert nem tett eleget 10 esztendővel ezelőtti vállalásának, hogy több nőt emelnek vezető szintekre. Németország ezen a területen „a világon az utolsók között” kullog – mondta Merkel.
Silvana Koch-Mehrin, az Európai Parlament német liberális alelnöke az Európai Unió által kötelezően bevezethető női kvótára figyelmeztette a német vállalatokat. „Ha a nagyvállalatok nem kötelezik magukat önként, akkor az EU-szintű kvóta olyannyira biztos lesz, mint ahogy a templomban az áment mondják” – nyilatkozta az FDP politikusa a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung napilapnak.
Koch-Mehrin csodálkozásának adott hangot, hogy a német cégek alig mutatnak érdeklődést a női csúcstalálkozón való részvétel iránt, amelyet Viviane Reding EU-biztos hirdetett meg a jövő hét keddjére Brüsszelben. A politikus bírálta, hogy Jürgen Hambrechten, a BASF vegyipari vállalat főnökén kívül egyetlen vállalat sem reagált a meghívásra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.